Čokoláda chutná i léčí

Napsala | 31.03.2012

Čokoláda jak ji neznáte]Každá žena touží zregenerovat tělo něčím exkluzivním, co bude příjemné, voňavé, teplé a dokonce snad sladké. Takové přání může splnit jedině čokoládová masáž. Nebojte se o svou linii, čokoládu nebudete užívat vnitřně, ale dostane ji pěkně vaše pokožka, a to v podobě speciálního čokoládového krému určeného jen k masážím.

Čokoláda je už odpradávna oblíbená nejen pro svou chuť, ale také pro své blahodárné účinky. Pokud ji necháte působit na celé své tělo, budete nadmíru spokojeni a troufáme si říct, že i šťastni. Nejprve vám čokoláda oživí vaši pokožku, poté prohřeje každý centimetr vašeho těla a na závěr vás čeká čokoládový zábal od hlavy až k patě. V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na to, že čokoláda voní a tudíž si při masáži na své přijdou i čichové buňky.

Čokoládová masáž

Čokoládová masáž je skvělá na vyhlazení pokožky, odplaví z těla toxické látky, uvolní ztuhlé svaly. A čokoláda, jak je známo, podporuje i tvorbu endorfinů, hormonů šťastné nálady a to v zimních měsících, plných deprese, zcela určitě potřebujete každá. Vrátí kůži pružnost. Prohřívání se tělo zbavuje napětí.

Účinky čokolády

Čokoládu a její účinky už znali staří Aztékové a Mayové a také s ní obchodovali. Kakaový bob měl kromě zemědělského významu i význam náboženský. Chápali jej jako symbol plodnosti a úrody, a proto každý rok obětovali zajatce, kterému vyrvali srdce z těla poté, co vypil pohárek čokolády. Čokoládu považovali za afrodisiakum. Aztékové požívání čokolády, respektive kakaových bobů zdokonalili. Fermentovali je, drtili a pražili, poté zahušťovali kukuřičnou moukou a dochucovali různým kořením, třeba vanilkou nebo chilli. Tuto pochoutku, kterou nazývali chocolatl, pila pouze vládnoucí vrstva. Aztécký král Montezuma II. dokonce nepil nic jiného, a to pouze ve zlatých pohárcích.

Nepřehlédněte:

Relevantní články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.