Výpis článků na téma: Magické rostliny

Rostlinné informace z internetu. Toužíte se dozvědět více informací o magických rostlinách, pak tu jste správně. Píšeme články o vhodných rostlinách pro všechna znamení zvěrokruhu, ale i pro jednotlivá znamení.

Magické rostliny, které je možno pěstovat i v pokoji

Květiny nebo rostliny jsou snad v každé domácnosti. Pomáhají tvořit příjemný a krásný interiér, k tomu mají mnohdy léčivé a uklidňující účinky, takže z nich člověk může hodně vytěžit. Některé se mohou pěstovat jen na zahradě, jiné zase můžete zasadit a pěstovat jako pokojové rostliny. Mnoho z nich mohou dokonce i pomoci. Jaké rostliny si můžete pořídit do svého… Čtěte dále … »

Rybíz – posílení imunity

Někteří možná právě teď sklízejí rybíz, jiní už mají sklizeno. Právě teď je doba rybízu, červených a černých kuliček, které mají sladkokyselou chuť. Toto bobulové ovoce nemusíme hledat daleko. U nás ho najdeme snad v každé české zahrádce. Pěstuje se nejčastěji červený a černý, ale někdy také bílý nebo růžový. Právě červený a černý rybíz se… Čtěte dále … »

Konopná mast: K čemu vlastně poslouží a jak si ji připravit doma?

Léčivé účinky konopí zná lidstvo už po celá staletí, ve středověké Evropě se z něj vyrábělo i oblečení, speciální mast pak sloužila jako užitečný všelék. Řeč je samozřejmě o technickém konopí, o kterém moderní věda ví, že obsahuje látku zvanou CBD (jinak také kanabidiol). V ČR se smí legálně pěstovat už skoro dvě dekády, takže… Čtěte dále … »

Jeřabiny

Jeřabiny]Jeřáb je krásný strom a jeho plody se na podzim barví do oranžova. Tyto plody jsou největší pochoutkou ptáků, ale také jiných lesních zvířat, které je ochotně vyhledávají. I pro člověka jsou plody jeřabin velmi zdravé, avšak příliš trpké. Dnes už však můžeme najít i sladkoplodý jeřáb, který je svým původem z Moravy a dává lidem… Čtěte dále … »

Kokos I.: Původ exotické rostliny

Kokos na pláži]Začíná léto a s ním spojené horké dny plné slunce a vysokých teplot. Někteří z vás budou trávit dovolenou někde u moře, jiní dají přednost horám. Ať tak či tak, příjemným společníkem na vašich cestách, ale i doma, může být obyčejný kokosový ořech. Pravda, není zas tak obyčejný a někdy je problém ho především na… Čtěte dále … »

Pokojové rostliny s léčivými účinky

Krásné květiny]Každý chce mít svoji domácnost hezkou, čistou a hlavně hezky zabydlenou. K zabydlenosti poměrně velkou částí přispívají i kytky a květiny, které jednak interier dokonale doplňují, ale také zpříjemňují. Kytky rozhodně nesmí chybět v žádné domácnosti – to vám potvrdí z přední světoví vědci. Například je vědecky dokázáno, že v místnosti, kde doma trávíte… Čtěte dále … »

Pokojové rostliny: Pomocníci pro čistý vzduch

Pokojové rostliny]V bytě nebo v domě trávíme spoustu času a to zejména v zimě. Právě vzduch v místnostech je pro naše zdraví velmi důležitý a má na náš organismus vliv. V létě je zcela normální a běžné, že větráme od rána do rána, ale v zimě se většinou větrá jen na malou chvíli a nárazově. Zejména vzduch je pro nás velice… Čtěte dále … »

Meduňka lékařská: Čaj pro veselé sny

Meduňka lékařská]Meduňka lékařská je vážená bylinka, která už po staletí léčí naše lidské neduhy. Patří do čeledě hluchavkovité a v České republice se pěstuje. Planě potom může růst ve Středozemí a také v Přední Asii. Meduňka je vytrvalá bylina, která dorůstá výšky až 80 centimetrů. Voní často po citrónu. Kvete od června až do července. Je také… Čtěte dále … »

Gemmoterapie – léčba rostlinými pupenami

Drcené bylinky]Pomalu nám nastává jaro a my, kteří chceme být zdraví a nechceme investovat horentní sumy do gemmoterapie, si své léčivé lektvary uděláme sami. Co to vlastně gemmoterapie je? Nejedná se o nic jiného, než o jednoduchou přírodní léčbu. Gemmoterapie je metoda, která využívá výtažky z rostlinných pupenů. Jistě každý víte, že na podzim jde… Čtěte dále … »