Výpis článků na téma: Magické rostliny

Rostlinné informace z internetu. Toužíte se dozvědět více informací o magických rostlinách, pak tu jste správně. Píšeme články o vhodných rostlinách pro všechna znamení zvěrokruhu, ale i pro jednotlivá znamení.

Oblíbená květina – prozradí, jakou máte povahu

Každá žena ráda dostává květiny a nemusí to být jen k narozeninám nebo svátku, pugét potěší i jen tak. Mnohdy ženy říkají, že je jedno, jakou květinu dostanou, jsou rády, že si na ně někdo vzpomněl. Přeci jen, každá žena má svou oblíbenou květinu. Některé se líbí klasické karafiáty, které jiné ženě mohou připadat příliš obyčejné,… Čtěte dále … »

Magické rostliny, které je možno pěstovat i v pokoji

Květiny nebo rostliny jsou snad v každé domácnosti. Pomáhají tvořit příjemný a krásný interiér, k tomu mají mnohdy léčivé a uklidňující účinky, takže z nich člověk může hodně vytěžit. Některé se mohou pěstovat jen na zahradě, jiné zase můžete zasadit a pěstovat jako pokojové rostliny. Mnoho z nich mohou dokonce i pomoci. Jaké rostliny si můžete pořídit do svého… Čtěte dále … »

Rybíz – posílení imunity

Někteří možná právě teď sklízejí rybíz, jiní už mají sklizeno. Právě teď je doba rybízu, červených a černých kuliček, které mají sladkokyselou chuť. Toto bobulové ovoce nemusíme hledat daleko. U nás ho najdeme snad v každé české zahrádce. Pěstuje se nejčastěji červený a černý, ale někdy také bílý nebo růžový. Právě červený a černý rybíz se… Čtěte dále … »

Konopná mast: K čemu vlastně poslouží a jak si ji připravit doma?

Léčivé účinky konopí zná lidstvo už po celá staletí, ve středověké Evropě se z něj vyrábělo i oblečení, speciální mast pak sloužila jako užitečný všelék. Řeč je samozřejmě o technickém konopí, o kterém moderní věda ví, že obsahuje látku zvanou CBD (jinak také kanabidiol). V ČR se smí legálně pěstovat už skoro dvě dekády, takže… Čtěte dále … »

Jeřabiny

Jeřabiny]Jeřáb je krásný strom a jeho plody se na podzim barví do oranžova. Tyto plody jsou největší pochoutkou ptáků, ale také jiných lesních zvířat, které je ochotně vyhledávají. I pro člověka jsou plody jeřabin velmi zdravé, avšak příliš trpké. Dnes už však můžeme najít i sladkoplodý jeřáb, který je svým původem z Moravy a dává lidem… Čtěte dále … »

Kokos I.: Původ exotické rostliny

Kokos na pláži]Začíná léto a s ním spojené horké dny plné slunce a vysokých teplot. Někteří z vás budou trávit dovolenou někde u moře, jiní dají přednost horám. Ať tak či tak, příjemným společníkem na vašich cestách, ale i doma, může být obyčejný kokosový ořech. Pravda, není zas tak obyčejný a někdy je problém ho především na… Čtěte dále … »

Pokojové rostliny s léčivými účinky

Krásné květiny]Každý chce mít svoji domácnost hezkou, čistou a hlavně hezky zabydlenou. K zabydlenosti poměrně velkou částí přispívají i kytky a květiny, které jednak interier dokonale doplňují, ale také zpříjemňují. Kytky rozhodně nesmí chybět v žádné domácnosti – to vám potvrdí z přední světoví vědci. Například je vědecky dokázáno, že v místnosti, kde doma trávíte… Čtěte dále … »

Pokojové rostliny: Pomocníci pro čistý vzduch

Pokojové rostliny]V bytě nebo v domě trávíme spoustu času a to zejména v zimě. Právě vzduch v místnostech je pro naše zdraví velmi důležitý a má na náš organismus vliv. V létě je zcela normální a běžné, že větráme od rána do rána, ale v zimě se většinou větrá jen na malou chvíli a nárazově. Zejména vzduch je pro nás velice… Čtěte dále … »

Meduňka lékařská: Čaj pro veselé sny

Meduňka lékařská]Meduňka lékařská je vážená bylinka, která už po staletí léčí naše lidské neduhy. Patří do čeledě hluchavkovité a v České republice se pěstuje. Planě potom může růst ve Středozemí a také v Přední Asii. Meduňka je vytrvalá bylina, která dorůstá výšky až 80 centimetrů. Voní často po citrónu. Kvete od června až do července. Je také… Čtěte dále … »

Gemmoterapie – léčba rostlinými pupenami

Drcené bylinky]Pomalu nám nastává jaro a my, kteří chceme být zdraví a nechceme investovat horentní sumy do gemmoterapie, si své léčivé lektvary uděláme sami. Co to vlastně gemmoterapie je? Nejedná se o nic jiného, než o jednoduchou přírodní léčbu. Gemmoterapie je metoda, která využívá výtažky z rostlinných pupenů. Jistě každý víte, že na podzim jde… Čtěte dále … »