Jaro: Nová energie nebo jarní únava?

Napsala | 24.03.2011

Jaro 2011]Z tuhé zimy náhle přišlo jaro a někteří lidé, neví, co si s tím počít. Vysvitlo sluníčko, které se dlouho schovávalo, příroda se začíná probouzet, pučí první pupeny, ptáci se začali ozývat, včelky už pomalu sbírají pyl a po pár dní dešťů se začínají zelenat pole. Po půl roku zimy, šera a tmy se každý snaží vystavovat teplu slunečních paprsků. Mnozí z nás cítí příliv nové energie a nové chuti do života, jako by se s jarem probudili i oni. Jenže na některé má jaro opačný vliv


S jarem začínají pociťovat jarní únavu, energii spíše nemají, než mají a chuť něco dělat je pryč. Co s tím? Jak se zbavit depresí jako následku zimy a znovu se dostat do své typické jarní psychické formy?

Hned ráno jak, vstanete, otevřete okno. Možná vám bude trochu zima, určitě vás to ihned po ránu osvěží. K snídani si místo bábovek a toastů dejte vločky s mlékem, nebo ovoce a zapijte to buď dobrou kávou, nebo čerstvě vymačkaným pomerančem.

Vezměte si v práci volno a věnujte se jen sobě. Ženy si mohou zajít na kosmetiku, manikúru, či ke kadeřníkovi, pánové třeba do hospůdky či kavárny a věnovat se věcem, které mají rádi.

Pořádek si udělejte i doma. Vše pořádně ukliďte, nevynechejte jediné místečko, budete mít nejen skvělý pocit, ale také všude čisto, Také si udělejte pořádek ve vlastních věcech, vyházejte vše nepotřebné, nebo věci, které schováváte na „kdyby, nebo až jednou“. Kupte si květinu, která dodá domácnosti svěžest.

Udělejte si výlet někam, kam se už dlouho chcete podívat. Pokud rádi cestujete, zkrátka si někam jen tak vyrazte. Uvidíte, že vás to bude bavit. Pokud máte po zimě pár kilo navíc, začněte se věnovat nějakému sportu či dlouhodobějšímu pohybu. Na výběr je dnes obrovské množství možností, jak být aktivní a něco zdravého pro sebe udělat.

Potřebujete relaxovat a uvolnit se? Zajděte si na masáž, kde se krásně odreagujete pod rukou zkušeného maséra. Nechejte se hýčkat.

Večer udělejte, co potřebujete a pusťte si dobrý nebo oblíbený film, pokud rádi čtete, věnujte se oblíbené knize, která vám zvedne náladu. Uvařte si černý čaj, který vás uklidní a citlivě připraví na následující spánek. Zkrátka běžte jaru vstříc.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.