Výpis článků na téma: Esoterika

Esoterismus vědomostí předávané mezi námi.

Živé kameny – je dobré je mít doma?

Kameny obvykle zajímají děti, protože ty, když jsou malé, si s nimi často hrají. Dospělí kameny moc neřeší. Nicméně existují kameny, které rostou a dokonce mají i své potomky. Je o nich známo ledacos a někteří, kteří je měli ve svém domově, dokonce popisují, že zjistili jejich noční pohyb. Je v tom určitá magie, protože tyto kameny… Čtěte dále … »

Pořízení měsíčního kamenu – může pomoci kdekoliv

Měsíční kámen je něco, bez čeho se spousta lidí neobejde. Má široké využití, někoho může v uvozovkách „jen zdobit“, jiný zase věří na jeho sílu a pomoc. Ať už je to pro vás jakkoliv, pokud si pořídíte měsíční kámen, neuděláte určitě žádnou chybu. A to ani tu stylistickou, protože mohou být velmi vhodně zakomponovány do šperků.… Čtěte dále … »

Telepatii má v sobě každý z nás

Telepatie]Stalo se vám někdy, že jste na jednu věc pomysleli se svými blízkými současně? Možná ano. Občas se stává, že přenos myšlenek opravdu funguje. Patrně vás tato nečekaná událost přiměla k tomu, abyste se zamysleli nad tématem telepatie. Dokážu ji ovládnout? Vaším cílem je pomáhat Odpověď zní ano. V jádru v sobě každý z nás skrývá schopnost přenést mimosmyslově… Čtěte dále … »

Přízraky domácích mazlíčků: Proč se vlastně zjevují?

Margaret Coolidgeová z Pennsylvánie sugestivně vypráví, jak ji při příchodu domů nadšeně vítal její kokršpaněl Jip. Vtip je v tom, že těžce nemocného pejska nechala půl roku předtím se slzami v očích utratit. Ani to ale nezabránilo v tom, že slyšela jeho štěkot a cítila jeho srst. Duch si páníčka vůbec nevšímá Anglická odbornice na paranormální jevy Jenny Randlesová… Čtěte dále … »

Kineziologie pomáhá odstranit energetické blokády

Mezi metody alternativní medicíny patří také kineziologie. Jak už z názvu využívajícího řecké slovo kinesis vyplývá, jde především o pohyb. Snahou udržet dobrý zdravotní stav pomocí působení na svaly. Kineziologie vychází z faktů, že jednotlivé skupiny svalů mají velice úzký vztah i k jiným orgánům, krevnímu oběhu, kostem i žlázám. Jinými slovy v lidském těle souvisí všechno se vším… Čtěte dále … »

Uzdravujte své tělo jako celek

Určitě jste se s tím někdy setkali vy sami, nebo vaši rodinní příslušníci, přátelé či známí, nebo jste o tom slyšeli. Vy nebo vaši blízcí a známí jste trpěli nějakými symptomy nemoci a ne a ne se jejich zbavit. Přitom to vypadalo, že vlastně nemáte být nemocní, žádný nález neexistuje. Lékaři se snažili léčit příznaky, ale… Čtěte dále … »

Jak můžete člověka vyléčit pomocí obrazů?

ArteTerapie]Léčba obrazem, tak můžeme velice jednoduše shrnout arteterapii. Výtvarné aktivity a obrazy se stávají prostředkem, jak se léčit. Slovo arte značí nadání, terapie léčení. Léčebným prostředkem může být vlastní výtvarná tvorba i působení obrazů na člověka. Cesta k ovlivnění lidské psychiky Léčebný postup používá výtvarný projev k poznávání a ovlivňování lidské psychiky, ale i mezilidských vztahů. Do… Čtěte dále … »

Tradiční čínská medicína vrací tělo do rovnováhy

Čínská medicína]Jin a Jang, to je alfa a omega čínské medicíny. Právě nerovnováha mezi těmito dvěma složkami způsobuje celou řadu nemocí. Dávní čínští lékaři proto sázejí na skutečnost, že člověk tvoří součást přírody a tudíž musí být v rovnováze. Dva póly jin a jang musí tvořit harmonii, jinak tělo nebude správně fungovat. Počátky už ve 3.… Čtěte dále … »

Jak nám pomáhá Bachova květová terapie?

Negativní emoce sužují naši duši, ale nejenom to. Stávají se zároveň spouštěcím impulsem různých nemocí. Jak se ale negativních emocí zbavit? Málokdo dokáže sám s negativními emocemi pracovat natolik, aby neničily jeho duši nebo se neproměnily v nepříjemnou chorobu. Jednou z cest, jak negativní emoce odbourat aniž by někomu ublížily, je Bachova květová terapie. Hledá jemnější způsoby léčby… Čtěte dále … »

Masáž lávovými kameny

Masáže]Masáž horkými lávovými kameny je jednou z nejlepších terapií na celkovou regeneraci organismu. Dokáže zcela zrelaxovat celé tělo. O tomto druhu masáže a blahodárných účincích kamenů věděli už před pěti tisíci lety staří Číňané a Mayové. Masáže pomocí teplých kamenů či přikládání vzácných kamenů na tělo byla oblíbená činnost i Indiánů, Inků a obyvatel Mezopotámie.… Čtěte dále … »