Výpis článků na téma: Masáže

Články a informace na téma masáží.

Kineziologie pomáhá odstranit energetické blokády

Mezi metody alternativní medicíny patří také kineziologie. Jak už z názvu využívajícího řecké slovo kinesis vyplývá, jde především o pohyb. Snahou udržet dobrý zdravotní stav pomocí působení na svaly. Kineziologie vychází z faktů, že jednotlivé skupiny svalů mají velice úzký vztah i k jiným orgánům, krevnímu oběhu, kostem i žlázám. Jinými slovy v lidském těle souvisí všechno se vším… Čtěte dále … »

Tradiční čínská medicína vrací tělo do rovnováhy

Čínská medicína]Jin a Jang, to je alfa a omega čínské medicíny. Právě nerovnováha mezi těmito dvěma složkami způsobuje celou řadu nemocí. Dávní čínští lékaři proto sázejí na skutečnost, že člověk tvoří součást přírody a tudíž musí být v rovnováze. Dva póly jin a jang musí tvořit harmonii, jinak tělo nebude správně fungovat. Počátky už ve 3.… Čtěte dále … »

Masáž lávovými kameny

Masáže]Masáž horkými lávovými kameny je jednou z nejlepších terapií na celkovou regeneraci organismu. Dokáže zcela zrelaxovat celé tělo. O tomto druhu masáže a blahodárných účincích kamenů věděli už před pěti tisíci lety staří Číňané a Mayové. Masáže pomocí teplých kamenů či přikládání vzácných kamenů na tělo byla oblíbená činnost i Indiánů, Inků a obyvatel Mezopotámie.… Čtěte dále … »

Thajská masáž: Zbaví vás zdravotních problémů

Jaké jsou rozdíly mezi thajskou a klasickou masáží? Thajská masáž se od klasické masáže liší především v účinku. Klasická masáž se soustředí především na několik svalových skupin, thajská masáž se naopak soustředí na celé tělo. Nevynechá jediné místečko na vašem těle. Thajská masáž se snaží působit na více svalů najednou a protáhnout celé tělo. Také pracuje… Čtěte dále … »

Thajská masáž: Kde se vzala?

Toužíte po zaslouženém odpočinku a relaxaci a zároveň přemýšlíte o masáži, jen nevíte kterou si vybrat? V tom případě byste se měli rozhodnout právě pro thajskou masáž! Thajská masáž, která se také nazývá Nuad Boran nebo jednoduše tradiční thajská masáž, je jednou z nejstarších léčebných metod a své pokračování má i v dnešní době. Počátky této masáže… Čtěte dále … »

Baňkování: Masáž pomocí baněk

Vakuoterapie, jak se tato forma masáže nazývá, je doplňkem klasických masáží. Skvěle pomáhá od bolestí zad a páteře, pohybového aparátu a napomáhá ke stimulaci vnitřních orgánů. Baňkování není novou metodou, ta je známá už od starověku. Je známo, že římský lékař Galenus ji hojně využíval a ve středověku bylo baňkování zcela běžnou metodou. Baňkování se… Čtěte dále … »

Vakuoterapie: Masáž baňkou

Masáže – ilustrační foto]Tato metoda úspěšné terapie je známá hlavně pod pojmem baňkování, a je metodou, která je známá už od starověku. Jejím úkolem je hlavně odstranit bolesti pohybového aparátu a dokonce i reflexní působení na orgány. Tuto terapii používal i římský lékař Galenus. V jeho dobách roku 120 našeho letopočtu se tato metoda užívala v celém… Čtěte dále … »

Tanamera: malajská masáž

Masáž nohou]Tanamera, je malajská masáž, která za pomocí bylinných váčků, působí proti stresu. Stala se velice oblíbenou metodou, která uleví tělu od bolesti, a také od škodlivých látek. Tanamera pochází z malajského slova, a v překladu znamená rudá země. Během masáže se na tělo přikládají horké aromatické váčky, které se lidově nazývají jako bylinná razítka, a předem… Čtěte dále … »

Do-In II. díl: Masáž uvnitř vašeho domu

Masáž v křesle]K tomu abyste mohli provádět masáž Do-In doma stačí, najít výchozí pozici, která se nachází v sedu na židli, nebo kleku, kdy sedíte na patách. Dalším krok je narovnat se, zlehka uvolnit ramena, ruce složte na sebe, ale dlaněmi vzhůru. Zhruba tři minuty zhluboka dýchejte. Poté třete dlaněmi o sebe, dokud nenabudete pocitu horka. Dále… Čtěte dále … »

Do-In I. díl: Tradiční čínská masáž

Masáže]Masáže jsou nejen příjemné, ale také zdravé. Pomáhají relaxovat, uvolnit tělo, dopřejí potřebný odpočinek také pro mysl. Masáž Do-In není možná tak známá, ale jejím smyslem je probudit nejen tělo, ale i ducha. Cílem je rozproudit energii a pozitivně ovlivnit náladu. Během cvičení skvěle odstraňuje únavu a stres, kterým dnes mnoho lidí trpí. Pokud tuto… Čtěte dále … »

Tantra masáž: Povýšení sexuality

Tantra]Společnost se od dob, kdy bylo sexuální téma považováno za tabu, velice změnila. Dnes je sex všude. V reklamách, na billboardech i na předních obálkách různých časopisů. Stal se z něho dobrý byznys a často bývá i nadhodnocován. Ovšem, že sexuální energie proudí v každém z nás, o tom není pochyb. Někdo ji ze sebe dostává právě sexem, jiný… Čtěte dále … »