Category Archives: Homeopatie

Léčba pomocí homeopatik. Homeopatie je komplexní a velmi propracovaný léčebný systém, který leží mimo ostatní léčebné směry. Nejde však o součást klasické medicíny, bylinkářství, lidového léčitelství nebo čínské medicíny. Homeopatie je samostatný medicínský směr, který se od toho našeho liší zejména v přístupu k nemoci i v pohledu na pacienta.

V homeopatii neexistují léky na angínu, astma nebo ekzém. Na pacienta se tu dívají jako na celek a jako takový se i léčí.

Homeopatie

Homeopatie se stává stále více diskutovaným tématem, které budí značné emoce jak u svých zastánců, tak také odpůrců. Homeopatie je komplexní a velmi propracovaný léčebný systém, který leží mimo ostatní léčebné směry. Nejde však o součást klasické medicíny, bylinkářství, lidového léčitelství nebo čínské medicíny. Homeopatie je samostatný medicínský směr, který se od toho našeho liší… Read More »

Homeopatie: Jak vybrat správného homeopata?

Homeopat by také neměl předepisovat léky na základě diagnózy, ale na základě celkového stavu organismu a to jak na rovině fyzické, emociální tak i mentální. Dodržuje tak všechny pravidla klasické homeopatie. Homeopat by také měl provádět vstupní pohovor s pacientem, který může trvat až tři hodiny, protože není možné zjistit všechny důležité věci během deseti minut.… Read More »

Homeopatie: Vše má svůj čas

Homeopatie: Vše má svůj čas Homeopatická léčba se snaží v organismu navodit rovnováhu, aby právě všechny naše neduhy a symptomy odezněly a nebylo třeba užívat vyráběné klasické léky. Pacient by se tak vždy měl cítit dobře jak po fyzické, tak psychické stránce. Princip homeopatie by se dal shrnout do jednoduché věci, že podobné se léčí podobným.… Read More »

Homeopatie: Proč je horečka dobrá

Mezi homeopaty se udržuje názor, že bakterie a viry nejsou příčinou nemocí. Prvotní příčinou nemocí je zejména celkový stav organismu, který bakteriím a virům poskytne takové podmínky, aby mohly do organismu proniknout, nebo k tomu, aby již se již přítomné bakterie a viry probudily z latentního stavu. Horečka je také symptom, který je velmi důležitý pro… Read More »

Homeopatie: Nárůst chronických nemocí

Co však způsobuje tak velký nárůst chronických onemocnění? Odborníci se shodují, že za vše může kombinace nevhodného životního stylu, znečištěného životního prostředí a genetických dispozic daného jedince. Jde také o urychlený způsob života, vliv má jistě i stres, nevhodná strava, nebezpečné látky, které se ve stravě vyskytují a také znečištěné ovzduší, elektro smog v kancelářích i… Read More »

Homeopatie: Stres a vnější vlivy

To, že se podobné léčí podobným, může slyšet každý, kdo se vydá na cestu homeopatické medicíny. Jde o nejdůležitější princip, na kterém je celý systém založen. Slovo homeopatie vzniklo ze slov homeo, což znamená podobný a pathos, což znamená nemoc. Rovnováhu v organismu ve všech třech rovinách se daří udržovat do té chvíle, než jsou silnější… Read More »

Homeopatie: Zdraví a lidé

Tyto zákony musí potom znát a respektovat každý lékař, aniž by přihlížel k tomu, jaký způsob používá. K potlačení symptomů může ale dojít i v homeopatii a to pokud je při výběru léku věnována pozornost lokálním a ne celkovým symptomům. Vždy se však jedná o chybu homeopata, který nepředepsal lék podle pravidel homeopatie, ale jen na základě lokálních symptomů.

Homeopatie: Nemoci a vhodná prostředí

Když pacient, který se léčí homeopaticky, překoná dočasné zhoršení svého stavu, začne se cítit lépe na všech úrovních svého bytí. Tedy fyzicky, mentálně i emočně. To přináší nadšení a euforii z léčby. Po krátké době se však u pacientů mohou objevit staré, dávno zapomenuté symptomy z mládí nebo dětství. V tomto případě se vždy jedná o ty symptomy,… Read More »

Homeopatie: Vitální síla

Homeopatické směry se také liší v metodě výběru léku. Klasická homeopatie se často liší totalitou symptomů, to je tedy celkový projev pacienta po fyzické, mentální i emociální úrovni v daný moment. Francouzská škola se řídí spíše diagnostikou v pojetí klasické západní medicíny. Konstituční homeopatie pak zastává názor, že každý člověk má jeden lék, který jej provází celý život.… Read More »

Homeopatie: Deprese značí problém

V dnešní společnosti se označuje za nemocného ten člověk, kterému churaví jeho fyzické tělo. Ne vždy však tomu tak je. Nemusíme totiž cítit žádné nepohodlí nebo fyzickou bolest, ale stačí, pokud se u nás nadměrně objevuje smutek, zlost nebo deprese. I to je známka toho, že nejsme zcela v pořádku, jen si to někdy neumíme sami připustit,… Read More »

Homeopatie: Co nám přinese léčení podobného podobným?

Homeopatie se u nás už mnoho let stává hojně diskutovanou metodou spadající do oblasti alternativní medicíny. Zatímco někteří lidé na ni nedají dopustit a využívají jejích metod, jiní ji označují za šarlatánství. Abychom ale pochopili její princip, musíme se vrátit k jejím kořenům, tedy samotnému zakladateli. Působení včelího jedu Německý chemik a lékař Samuel Hahnemann (1755–1843)… Read More »