Výpis článků: Články našich kartářek

Články vypracované našima kartářky.

Jak si poradit s kruhy pod očima? Existuje pár jednoduchých receptů

Může jít o dlouhodobý zdravotní problém, protože kruhy pod očima odrážejí hlavně aktuální stav jater, ledvin nebo i štítné žlázy. V takovém případě je nutné vyhledat co nejdříve lékaře, pokud se už tedy s chorobami těchto orgánů neléčíte. V jiných případech jde ale o kosmetickou záležitost, která je spíše vzpomínkou na bujaře strávený společenský večer. Svůj vliv může… Číst dále »

Rudraksha

Možná, že se už někteří z vás dostali někdy do styku s malými tvrdými semínky stromu, ze kterých se dělají náramky. Třeba máte nějaký dokonce i doma. Jedná se o semínka posvátného indického stromu Elaeocarpus granitus. Tato semínka se označují také jako oči Pána Šivy. Základem různých šperků je právě indický svatý korálek Rudraksha.

Rudraksha vytváří obrovskou pozitivní energii pro tělo, duši i mysl. Pomáhá tlumit stres a pomáhá lépe se vyrovnat se starostmi běžného dne. Tyto semínka posvátného stromu zklidňují mysl a mají spoustu zdravotních výhod. Zlepšují koncentraci a mají protistárnoucí účinek.

Vytváří také ochranné kruhy před negativitou a odstraňují překážky na cestě za úspěchem.

Jak se spolu baví včely

Žádné bzučení, ale spíše pohyb. Přesně tak probíhá dorozumívání včel v rámci úlu, většinou si sdělují, kam vyrazit za potravou. Praktické? Celkem ano. Tanečky a různé chvění těla naznačí místo, kde čeká doslova prostřený stůl. A rozhodně nejde o nějakou novinku, rakouský vědec Karl von Frisch se věnoval životu včel už začátkem minulého století. Včela… Číst dále »

Bylinky, které mohou pomoci otěhotnět

Těhotenství]Pokud plánujete přírůstek do rodiny, jistě víte, že může jít o běh na dlouhou trať. Čekání lze ale trochu ukrátit, a to nejen s pomocí odborných lékařů. Jde o to, být psychicky absolutně v pohodě a mít tělo připravené na budoucí těhotenství, o které se s partnerem usilovně snažíte. Pomoci k tomu mohou i bylinky. Rozhodně neplatí, že pro… Číst dále »

Nevyléčitelná lupénka, jak si alespoň trochu ulevit?

Lupénka]Je pravdou, že zákeřnosti lupénky nás budou provázet celý život, přijdou ke slovu hlavně tehdy, když je imunitní systém nějak oslaben. Psoriáza, jak se také lupénce říká odborně, je bohužel (alespoň zatím) nevyléčitelnou chorobou, jen u nás jí trpí více než tři sta tisíc lidí. My vám však dáme k dobru zajímavé tipy, díky kterým bude… Číst dále »

Říše, která je hluboko pod zemským povrchem – Agartha je tisíciletou legendou

Ztraceni]Země bílých vod nebo Zakázaná země. Ale také Shamballa nebo Aryavarsha. Přesně tak se přezdívá říši, která se má nacházet někde uprostřed planety – hluboko pod vší hlínou a kamením. Vstupem do mocného komplexu mají být oba póly, ale také Cheopsova pyramida v Gíze nebo čínské pohoří Kchun-lun. Zázračný svět, který je inspirován pravděpodobně antickou mytologií… Číst dále »

Co dělají kočky, když není nikdo doma

Kočka]Povahově něco mezi beranem, střelcem a lvem. Dělají si prostě, co je napadne a někdy se projevují i trochu dětinsky. Mají opravdu rády pohodlí, dobré jídlo a kvalitní odpočinek. Řeč je samozřejmě o nejlepších přátelích člověka (pejskaři jistě zdvořile prominou), tedy o kočkách. Napadlo vás někdy, jak se kočky chovají, když vůbec nejste v dosahu? Co… Číst dále »

Co skrývají principy jin a jang?

Jing Jang]Co je to vlastně jin a jang? Přesně se to definuje jenom velmi obtížně. V zásadě můžeme říci, že jde o dvě síly, které se vzájemně doplňují. Jsou součástí celého vesmíru, každého živého tvora i neživého předmětu. Tyto dvě opačně působící síly se vzájemně přitahují. Jin přitahuje jang a odpuzuje jiný jin. Ženský a mužský… Číst dále »

Tajemná řeč čísel ve stavbách aneb symbolika pětky na Zelené hoře

Zelená hora]Kostel tyčící se na Zelené Hoře u Žďáru nad Sázavou působí opravdu magicky. Není divu, i on má co do činění s čísly. Mnozí stavitelé totiž řeči čísel využívali ve svých stavbách jako symboliky. Zároveň tak dávali stavbě do vínku konkrétní osud. Chrám má tvar hvězdy. Pět nových hvězd pro Jana Příkladem architekta, který mluví… Číst dále »

Kde se ve světě nachází kolébka astrologie?

Astrologie]Když se zamyslíme nad tím, kde vznikla astrologie celosvětově, kde je její kolébka, vychází patrně starověký Egypt. Domnívají se to mnozí historikové. Je pravdou, že tato civilizace vynikala naprosto mimořádnými znalostmi matematiky, astronomie. Pyramidy byly postaveny podle pravidel, nad kterými žasneme i dnes. Pyramidy se řídí planetami Zachycují spoustu astronomických i matematických údajů, podle výzkumů… Číst dále »