Výpis článků na téma: Bylinky

Kvalitní velká databáze léčivých bylinek. Mnoho onemocnění se v poslední době stává zákeřnější a komplikovanější. Viry a bakterie totiž stále více mutují a tak roste jejich odolnost vůči naší dobře známé léčbě. Tím také stoupá větší rezistence na antibiotika.

Skvělým řešením v době, kdy je naše obranyschopnost snížena jsou právě léčivé bylinky. Bylinky již celou řadu let patří bezesporu do každodenního života nás lidí.

Bylinky, které mohou pomoci otěhotnět

Těhotenství]Pokud plánujete přírůstek do rodiny, jistě víte, že může jít o běh na dlouhou trať. Čekání lze ale trochu ukrátit, a to nejen s pomocí odborných lékařů. Jde o to, být psychicky absolutně v pohodě a mít tělo připravené na budoucí těhotenství, o které se s partnerem usilovně snažíte. Pomoci k tomu mohou i bylinky. Rozhodně neplatí, že pro… Čtěte dále … »

Terapie bylinami pochází už ze starověku

Fytoterapie]Fytoterapie, co se pod tímto vznešeným výrazem skrývá? Řecké slovo fyton představuje květinu, jedná se tedy o léčbu květinami, bylinkářství. Využívají se samozřejmě léčivé rostliny, tedy byliny, ale i keře, polokeře, stromy. Cílem je pomocí léčivek dosáhnout zdraví. Velmi často jde o podpůrnou metodu, kterou můžete úspěšně kombinovat s klasickou medicínou. Pozor na předávkování Bylinkářství jako… Čtěte dále … »

Ostropestřec mariánský

Známá je také jako stříbrný bodlák, bílý trn, ostrolist, volčec, podstřel, kardus mariánský nebo kristova koruna. Rod této byliny zahrnuje celkem dva druhy. Svým původem pochází ze Středomoří, severozápadní Afriky, ale také z Asie. Na jaře na této rostlině pučí trsy bodlinatých listů s bílými žilkami. Koncem června se na lodyhách objevují typické purpurové květy. Ty se… Čtěte dále … »

Levandule

Levandule]Levandule se v poslední době stala žádanou bylinkou a to nejen pro široké využití v kuchyni, ale také pro dekoraci do domů a bytů. Vyznačuje se svěží vůní svých květů, která okouzlí téměř každého. Právě košaté přízemní keříky s modrými, fialovými, růžovými nebo i bílými květy nejsou jen krásné, ale i užitečné. V létě bývají… Čtěte dále … »

Síla bylin

Síla bylin]Už od nepaměti a celými kulturami lidstva se používají byliny k léčení mnoha zdravotních problémů. Každá kultura má svůj vlastní způsob používání bylin. Bylinná léčiva obsahují aktivní složku a různé rostlinné materiály, části rostlin a jejich celkové kombinace. Řada bylinářů využívá buď jen určité části rostlin, nebo přímo celé rostliny. Navíc lze ještě do… Čtěte dále … »

Bylinky na popáleniny a poštípání

Opalování]Léto ještě nekončí a tak sluníčko může ještě stále opalovat více než je zdrávo. Vosy a komáři jsou také v plném proudu a útočí na nás ze všech stran. A co dělat, když nás náhodou některá ta breberka poštípe? Na štípance spolehlivě zabírá potření čerstvým jitrocelem nebo sedmikráskou. Takový jitrocel kopinatý roste na loukách a… Čtěte dále … »

Kotvičník zemní

Kotvičník zemní]Bylinky jak je známo mají kouzelnou moc. K této legendě přispívá i znovuobjevená síla rostliny, o které se říká, že je přírodní afrodiziakum. Jde o kotvičník zemní. Ačkoliv jsou jeho účinky známé už několik tisíc let, dnešní společnost je znovuobjevuje a tak se jedná v poslední době o novinku mezi bylinkami. Kotvičník zemní je… Čtěte dále … »

Jarní bylinky

Bylinky, kopřivy]Po dlouhé době je tu opět jaro a s ním příliv nového elánu, energie, chuti do života a více slunečných a teplých dnů. Díky kombinaci vše výše jmenovaných procesů se probouzí i sama příroda. Zvířata se probouzejí ze zimního spánku a příroda se začíná pomalu ale přece znovu zelenat. Na stromech pučí nové listy… Čtěte dále … »

Bylinky na plodnost

Embryo]Pokud v novém roce plánujete potomstvo nebo se o ně již nějakou dobu snažíte a stále bezvýsledně, tyto bylinky by vám mohly s vaším problémem pomoci. Důvodů, proč jsou v dnešní době problémy s plodností, je mnoho. Proto je také určitý způsob léčby pro někoho bezvýsledný, ale někomu může velmi pomoci. Většina doktorů předepisuje na neplodnost hormonální léčbu, bez… Čtěte dále … »

Léčivá šalvěj

Šalvěj]S podzimem přichází teplé čaje a s čaji také bylinky. Obzvlášť na podzim a v zimě jsme velkými spotřebiteli bylinkových čajů, na které si přes rok ani nevzpomeneme. Jde o to, že cenné bylinky nám pomáhají ve studeném počasí na různé zdravotní neduhy, jako jsou nachlazení, viróza nebo chřipka. Výjimkou tak není ani šalvěj. Ta se dá využít… Čtěte dále … »