Category Archives: Bylinky

Kvalitní velká databáze léčivých bylinek. Mnoho onemocnění se v poslední době stává zákeřnější a komplikovanější. Viry a bakterie totiž stále více mutují a tak roste jejich odolnost vůči naší dobře známé léčbě. Tím také stoupá větší rezistence na antibiotika.

Skvělým řešením v době, kdy je naše obranyschopnost snížena jsou právě léčivé bylinky. Bylinky již celou řadu let patří bezesporu do každodenního života nás lidí.

Kotvičník zemní

Kotvičník zemní]Bylinky jak je známo mají kouzelnou moc. K této legendě přispívá i znovuobjevená síla rostliny, o které se říká, že je přírodní afrodiziakum. Jde o kotvičník zemní. Ačkoliv jsou jeho účinky známé už několik tisíc let, dnešní společnost je znovuobjevuje a tak se jedná v poslední době o novinku mezi bylinkami. Kotvičník zemní je… Read More »

Ostropestřec mariánský

Známá je také jako stříbrný bodlák, bílý trn, ostrolist, volčec, podstřel, kardus mariánský nebo kristova koruna. Rod této byliny zahrnuje celkem dva druhy. Svým původem pochází ze Středomoří, severozápadní Afriky, ale také z Asie. Na jaře na této rostlině pučí trsy bodlinatých listů s bílými žilkami. Koncem června se na lodyhách objevují typické purpurové květy. Ty se… Read More »

Ženšen korejský

Ženšen korejský]Ženšen patří mezi nejoblíbenější léčivé rostliny z cizích krajů. Najdete ho v mnoha přípravcích. V minulosti byly i u nás na trhu volně prodejné léky s ženšenem. Ženšenu však existuje více druhů. Existuje totiž ženšen asijský, čínský, korejský, bambusový, trpasličí a himalájský. Který by měl být pro nás ten pravý? České názvy ženšenu mají několik podob. Jde o… Read More »

Levandule

Levandule]Levandule se v poslední době stala žádanou bylinkou a to nejen pro široké využití v kuchyni, ale také pro dekoraci do domů a bytů. Vyznačuje se svěží vůní svých květů, která okouzlí téměř každého. Právě košaté přízemní keříky s modrými, fialovými, růžovými nebo i bílými květy nejsou jen krásné, ale i užitečné. V létě bývají… Read More »

Bylinky na plodnost

Embryo]Pokud v novém roce plánujete potomstvo nebo se o ně již nějakou dobu snažíte a stále bezvýsledně, tyto bylinky by vám mohly s vaším problémem pomoci. Důvodů, proč jsou v dnešní době problémy s plodností, je mnoho. Proto je také určitý způsob léčby pro někoho bezvýsledný, ale někomu může velmi pomoci. Většina doktorů předepisuje na neplodnost hormonální léčbu, bez… Read More »

Meduňka

Meduňka]Meduňka je teplomilná rostlina, asi metr vysoká a široká. Roste v mohutných trsech. Většinou ji pěstujeme na zahrádkách a trs nenecháváme růst příliš. Před květem a za sucha ji zastřihneme. Sežíná se zhruba deset centimetrů nad zemí a to až naroste do třiceti až čtyřiceti centimetrů. Sklizeň vychází u meduňky asi 3x do roka. Meduňka je… Read More »

Dopřejte si zdravé bylinky i v zimě

Bylinky, Byliny]Zdravé bylinky nemusíte svému tělu dopřávat pouze v sezóně. Čerstvé si je můžete dopřát i zimě a zbavit tak tělo mnohých neduhů. Léčivou moc bylinek znaly už přeci naše babičky. Bylinky si proto dopřávejte v hojném množství i v zimním období. Dařit se jim bude na okenním parapetu ložnice či chodby. Vysoké teploty a… Read More »

Bylinky nejen do čaje, zkuste s nimi obarvit velikonoční vajíčka

Barvení velikonočních vajíček]Nelíbí se Vám chemicky obarvená velikonoční vejce? Máte plné zuby zářících samolepek i barviček? Chtěli byste zkusit něco jiného, chcete koledníky překvapit? V minulosti se k barvení vajíček používaly výhradně přírodní materiály. Pro barvení přírodními barvivy je potřeba si připravit čistě bílá vajíčka. Před barvením je třeba vajíčka pečlivě omýt. Jakákoli mastnota na… Read More »

Jak se nejlépe starat o bylinky?

Bylinky v květináči]Teď když začíná jaro a venku všechno krásně kvete to přímo dokonale vybízí k tomu, aby si člověk zasadil nějaké ovoce, zeleninu a nebo klidně i bylinky. Většina z nás, ale hlavně spíše ženy si bylinky pěstují během celého roku. Dávají je do jídla, dělají z nich chutné pomazánky a další věci, na… Read More »

Bylinky Vás zbaví bolestí

Šalvěj]Trápí Vás bolesti? Prášky už nezabírají a vy si nevíte dál rady? Lékaři Vás mají za hypochondry? Od bolesti hlavy, břicha nebo svalů vám mohou pomoci bylinky, které jsou pro tělo mnohem šetrnější. Třeba čekanka obecná nebo kozlík lékařský nebo dokonce mák setý, ten mezi přírodními analgetiky zabírá hned první místo. Mák používaly už naše… Read More »

Toužíte po miminku? Ale stále nic? Vyzkoušejte bylinky

Spermie]Bylinky se používají k léčebným účelům už tisíce let. Zatímco v jiných kulturách patří nebo jsou základem téměř každé léčby, u nás mají nálepku alternativní mediciny, tudíž nevěrohodné. Co se týče plodnosti a ženských potíží vůbec, tak bylinky jsou schopny upravit hormonální hladinu v těle, prokrvit, posílit a stimulovat dělohu a ostatní ženské orgány. Za… Read More »