Mořské řasy: Dary moře

Napsala | 11.03.2012
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Mořské řasy]Mořské řasy jsou nejen důležitým darem moře, ale také se v dnešní době hojně užívají nejen v gastronomii, při výrobě různých jídel, ale také v kosmetice, kde svým blahodárným působením pomáhají k obnově zdraví našeho organismu. Také existují různé přípravky s výtažky z mořských řas.


Mořské řasy patří do nižších rostlin. Jsou zajímavé tím, že nemají jak kořen, tak ani stonek, semena, či listy. Mohou být jedno či mnohobuněčné a dělí se do šesti skupin. Těmi jsou rouchy, skrytěnky, hnědé řasy, chloromonády, zelené řasy a obrněnky.

V moři jich je obrovská zásoba a stále se tvoří nové. Jsou zdravé, protože v sobě obsahují kromě minerálů i chlorofyl, který je pomocníkem zejména při vyživování kůže.

Vědci odhadují, že úplně první mořské řasy se objevily na naší zemi před zhruba třemi miliardami let. Tehdy to byly první organismy, které byly schopny fotosyntézy. Mořské řasy vytváří kyslík a více jak 50% celkového kyslíku v atmosféře je dílem právě mořských řas.

Kromě látek, které jsme už zmínili, obsahují mořské řasy i vitamíny, mnoho, z biologického hlediska, aktivních látek a také mikro a makroprvky. Je známé, že mořská voda v sobě obsahuje anorganické látky, které naše tělo nevyužije z hlediska výživy. Mořské řasy mají ten dar tyto látky přeměnit na organické a díky tomu je naše tělo dokáže vstřebat.

Některé údaje uvádějí, že za rok se sklidí kolem sedmi milionů tun mořských řas. Kromě jejich užití v potravinářském průmyslu, se hojně užívají i k výrobě kosmetiky a léků.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Příběh pro ponaučení: Než se někam nastěhujete, zjistěte si genius loci domu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..