Homeopatie: Stres a vnější vlivy

By | 22.09.2020

To, že se podobné léčí podobným, může slyšet každý, kdo se vydá na cestu homeopatické medicíny. Jde o nejdůležitější princip, na kterém je celý systém založen. Slovo homeopatie vzniklo ze slov homeo, což znamená podobný a pathos, což znamená nemoc.


Rovnováhu v organismu ve všech třech rovinách se daří udržovat do té chvíle, než jsou silnější vlivy, které na něj působí. V závislosti na individuální síle či slabosti obranného mechanismu má každý člověk jiný stupeň rezistence vůči vnějším vlivům. Tím může být stres jak emocionální, například smutek, úlek, šok, tak mentální, což je přepracování, nadměrné studium, či fyzický jako úraz, nevhodné jídlo nebo nedostatek spánku. Jedná se také o vlivy prostředí, například změna teplot, slunce, chlad, průvan nebo toxické vlivy jako je otrava.

Když je tento stres silnější než obranný mechanismus a je překročen práh rovnováhy, obranný mechanismus se snaží obnovit zdraví a dosáhnout rovnováhy. Tím se však jeho aktivity stanou výraznými. My je potom vnímáme jako pocity nepohody, které se mohou projevit právě na nějaké rovině organismu. Tyto výrazy nepohody jsou potom symptomy. Ty se projevují právě jako důsledek činnosti obranného mechanismu ve chvíli, kdy je organismus vyveden z rovnováhy. Cílem této činnosti je však opětovné nastolení rovnováhy na všech úrovních našeho zdraví.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Homeopatie: Co nám přinese léčení podobného podobným?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..