Homeopatie

By | 08.01.2021

Homeopatie se stává stále více diskutovaným tématem, které budí značné emoce jak u svých zastánců, tak také odpůrců.

Homeopatie je komplexní a velmi propracovaný léčebný systém, který leží mimo ostatní léčebné směry. Nejde však o součást klasické medicíny, bylinkářství, lidového léčitelství nebo čínské medicíny. Homeopatie je samostatný medicínský směr, který se od toho našeho liší zejména v přístupu k nemoci i v pohledu na pacienta.

V homeopatii neexistují léky na angínu, astma nebo ekzém. Na pacienta se tu dívají jako na celek a jako takový se i léčí. Zatímco klasická léčba se soustředí na každou část těla zvlášť. V běžné léčbě se zejména doktoři snaží léčit specifické problémy, na které mají své specialisty a za pomoci léků a udržovací léčby se pacientův zdravotní stav snaží udržovat v určité rovině. Nedívají se tak na psychosomatické ovlivnění zdravotního problému a to je často chyba, neboť právě zdravotní neduhy začínají vždy někde v hlavě a podvědomí. Často řešíme a jsme svědky situací, které v nás zanechávají velké, hluboké a často emočně vypjaté stopy. Ač si to někdy nechceme připustit, jsou to právě ony, které se nám někdy často vrací na mysl a způsobují nám zdravotní problémy.

Samozřejmě někdy se klasické léčbě nevyhneme a určitě to není špatná metoda, ale je ve své podstatě trochu neúplná. Spousta nemocí se nám také spouští následkem stresu. A stres působí jako velký tlak zejména na psychiku a poté na tělo. Vše totiž souvisí se vším.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Nemoci a léčivé kameny – jaké léčivé kameny a minerály mohou pomoci? 8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..