Čajové sáčky: Použité je určitě nevyhazujte

By | 07.02.2020

Čajový sáček]Také děláte to, že po vylouhování čajového sáčku ho vyjmete a vyhodíte do koše? Přišlo vám někdy líto, že když si takto děláte čaj několikrát denně, tak sáčky v krabičce rychle mizí v koši? Máme pro vás pár nápadů jak použité čajové sáčky ještě využít. Budete se divit, jaké mají široké využití.

Například pokud trpíte na škrábance, modřiny, zarudnutí, nebo máte zánět na kůži či vás právě bodl hmyz, vaše problémy může zmírnit použitý čajový sáček.


Ten nechte pod studenou vodou alespoň chvíli a pak ho přiložte na problematické místo a nechte působit zhruba čtvrt hodiny.

Čaj totiž obsahuje látku tanin a ta pomáhá odstranit a zmírňovat zánět a redukuje zarudnutí nebo otok postiženého místa. Také pigmentové skvrny, herpes, váčky pod očima se dají snadno odstranit pomocí studených obkladů z čajových sáčků.

Čajové sáčky se dají také usušit. Nepříjemný zápach z bot zmizí, pokud do nich vložíte usušený čajový sáček. Ten do sebe totiž nasaje nadměrnou vlhkost a také zápach.

Pokud často řešíte, jak vydrhnout a odmastit nádobí, zkuste takto špinavé nádobí přes noc namočit do vody a přihoďte k němu čajový sáček. Čištění nádobí vám půjde snáze.

Čajové sáčky jsou také velmi populárním odháněčem hmyzu, hlodavců a pavouků. Vůně čaje je pro ně nepříjemná. Položte tedy čajové sáčky tam, kde jste zpozorovali škůdce.

Použitý sáček můžete vložit také do ledničky. Bude v ní tak vždy příjemná vůně a sáček bude absorbovat pachy potravin a udržovat správnou vlhkost v ledničce.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Erotický týdenní horoskop od 29.08.2016 do 05.09.2016

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..