Bikram jóga: Detoxikace za 90 minut

JógaBikram jóga se označuje za tzv. hot yogu. V podstatě jde o dynamické cvičení, které trvá 90 minut, obsahuje 26 póz Hatha jógy, což je jóga fyzická a dvě dýchací cvičení. Celá lekce se odehrává v místnosti, které já vyhřátá na 42 °C.

Pořadí cviků se nikdy nemění, každá pozice připravuje tělo pečlivě na pozici následující. Je to metoda vystavěná vědci a člověk při ní stlačuje, protahuje i posiluje. Stimuluje tak všechny systémy lidského těla jako nervy, klouby, šlachy, vazy, žlázy i orgány. Navíc se okysličuje krev, která se pak rozlévá do všech částí těla.

Pokud se cvičí bikram jóga pravidelně, dochází nejen ke spalování tuků, ale také působí jako prevence proti zranění či nemoci a zpomaluje stárnutí. Bikram jóga navíc pomáhá obnovovat tkáně a zmírňuje chronická onemocnění. Navíc působí příznivě i proti řídnutí kostí.

Cvičení silně detoxikuje tělo a příznivě působí na psychiku. Zbavuje tělo škodlivých látek, dodává energii a odbourává stres. Je to dobrý způsob, jak posílit svalstvo po celém těle a zformovat postavu. Vysoká teplota při cvičení má zajistit lepší spalování tuků.

Bikram jóga pročišťuje lymfatický systém, díky správně okysličené krvi okysličuje a dodává živiny každému tělesnému vláknu, posiluje imunitní systém a stimuluje endokrinní žlázy. Zvyšuje nejen kapacitu plic, ale také posiluje srdeční činnost a zvyšuje pružnost páteře. Posiluje i kosti a dodává dostatečné vazivo do kloubů. Kromě toho, že detoxikuje tělo, zlepšuje krevní oběh a posiluje celé tělo, zklidňuje mysl a zvyšuje i psychickou odolnost. Celkové uvádí tělo do rovnováhy.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner