Powerjóga: Ve zdravém těle zdravý duch

PowerjógaJaký je rozdíl mezi klasickou jógou a powerjógou? V uspěchané době občas každý z nás potřebuje „vypnout“ a protáhnout či osvěžit nejen tělo, ale i mysl.

Pokud vás nebaví někde mezi čtyřmi stěnami sedět v posilovně a cvičit s koukáním do zdi, můžete zkusit powerjógu a uvolnit se.

Zdrojem powerjógy, jak z názvu vyplývá, je jóga. Respektive z tradičních cviků jógy čerpá powerjóga. Powerjóga je uzpůsobena přesně tak, aby její cviky mohly být prováděny kdekoli na světě, v každém fitness centru. Jde o relaxační cvičení, které může provádět každý. Pozice tohoto cvičení sice vypadají jednoduše, ale jejich cvičení dá pěkně zabrat. Všechny jsou společně propojeny, protahují tělo, ochablé svaly zpevňují a vnáší do těla novou energii.

Některé naše svaly, pokud se nevěnujeme nějakému pravidelnému cvičení, ochabují a zkracují se, jiné jsou příliš přetěžovány bez možnosti kompletního protažení těla. Proto na sobě můžeme cítit známky únavy, či ne úplně svěží fyzickou kondici. K tomu, abychom své tělo udržovali, můžeme vyzkoušet právě powerjógu.

Ta nám pomůže protáhnout záda a tedy i páteř, zpevnit klouby a odstranit stres. Celá pozornost powerjógy se upíná k tzv. centru síly. To se nachází zhruba tři prsty pod pupíkem. Odtud pramení energie pohybu. Musíme se při cvičení však naučit i správně dýchat, aby se tělo pořádně okysličilo.

Powerjóga se cvičí na podložce s instruktorem, který vám předcvičuje cviky, které po něm opakujete. Součástí cviků je na začátku hned první, který nese název Pozdrav slunce.

V každé pozici se snažíte vydržet co nejdéle. Neměli byste během cvičení cítit bolest a nutit se dál, než vás tělo pustí.

Příjemné je cvičit ráno, kdy do těla vlijete novou energii.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner