Čchi-Kung: Staronové cvičení

Čchi-KungZdravotní čínské cvičení čchi-kung je staré, jako Čína sama. Je to známé umění ozdravění a psychotréninku, které je v Číně užíváno už odpradávna.

Toto cvičení si klade za cíl dojít k úplnému zdraví a následně si ho udržet. Smyslem je udržet se práceschopní a také si prodloužit věk našeho života. Pokud se toto cvičení praktikuje pravidelně a aktivně, dokáže harmonizovat člověka i jeho vztah k okolí.

Čchi-kung se dá kombinovat i s masážemi, či akupresurami a díky těmto kombinacím se dá předejít mnoha nemocem. V kombinaci s fytoterapií jde o přirozenou léčbu. V překladu tento název znamená práce s vnitřní energií.

V čínské přírodní medicíně či léčebných metodách šlo vždy především o využívání vědomé práce s vnitřní energií a ani u této metody tomu není jinak. Čchi-kung se také často spojuje s čínským bojovým uměním jako je kung-fu, či taijiquan. Ten, kdo mistrně dokáže ovládat kung-fu, musí také kvalitně používat čchi-kung.

Tuto metodu denně praktikují miliony Číňanů, ale i lidí různých národností. V posledních letech není novinkou cvičit čchi-kung v USA, či v Evropě.

První zmínka o dechovém cvičení pochází v Číně z dynastie Čou, která vládla od roku 1100 až do roku 221 př. n. l. Čchi-kung se často spojoval s mysticismem a to hlavně proto, že mistři dosahovali nepochopitelných dovedností. Metoda používá i mnoho meditačních cvičení. Mistři běžně sekali mečem do hrudníku, či ohýbali ostré hroty kopí o krk, rozbíjeli tašky kladivem na hlavě a jiné.

Tato metoda se také rozděluje do pěti škol a to podle práce s tělem. Vždy však musí každá škola obsahovat tři základní aspekty: regulaci mysli, dýchání a regulaci tělesné polohy či pohybu těla a jeho částí.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner