Jóga: pohoda po celý život

JógaJóga, cvičení o pár jednoduchých úkonech, které se jednoduchými pouze zdají, avšak udělat je, je pro mnohé z nás fyzicky náročné. Jóga se také stala nejen známou po celém světě, ale také je dnes praktikování jógy více než moderní záležitostí.

Praktikovat ji může každý, nejen, že tím uděláte něco pro své zdraví tělesné, ale i duševní. Stále je však mnoho z nás, kteří nad tímto praktikováním váhají, nebo se nad jógou nikdy nijak zvlášť nepozastavili. Která fakta o józe, by nás tak mohla naladit na její vlnu a přinutila nás se zamyslet nad jejími příznivými účinky?

Jóga se snaží sjednotit naše tělo s myslí a vědomí s duší. Jejím cílem je dostat nás do úplné rovnováhy a také přiblížit se k našemu vnitřnímu Já a universu samotnému. Dosáhnout této harmonie by znamenalo dosáhnout harmonie v našem tělesném, sociálním i duševním zdraví. Jóga je vhodná k udržení naší fyzické kondice, energie a elánu a navíc má za úkol odbourávat úzkosti a stres.

Pohyby, které se cvičí v józe vychází z přírody, ze zvířecích pohybů. Zajímavé je, že tyto pohyby používají už malé děti, při různých skotačení, kdy si dávají nohy za hlavu, nebo dělají stojky.

Co možná ví jen málokdo je, že i polohy z kamasútry vychází z jógy. Jóga je vhodná jako prevence různých bolestí, například kloubů či zad. Aby bylo cvičení účinné, je vhodné cvičit pravidelně. Nejen, že se budete cítit lépe, ale také se nebude stresovat a budete více koncentrovaní.

Power jóga - I. část

Power jóga - II. část

Nepřehlédněte:

Zdroj obrázku: [CC-BY-2.0] Antonio.ZN

SMS Věštba
SMS Výklad / banner