Pilates: Pryč s bolestmi zad

PilatesPilates je soubor cviků, které má zpevnit svalstvo a hlavně odstranit nepříjemné bolesti zad, kterými často trpíme. Odkud se vzal název tohoto speciálního cvičení?

Cvičení je pojmenováno po muži J.H. Pilatesovi, který už od dětství trpěl mnohými astmaty a nemocemi, proto se často zabýval sporty i jógou a nakonec sestavil určité prvky cviků, které mají na lidský organismus největší pozitivní vliv. Nakonec si otevřel v Americe studio s těmito technikami a za to sklidil velký úspěch. Každému ze svých klientů se věnoval naprosto individuálně, a proto nebyly nikdy sestaveny jednotlivé cviky. Dnes kvůli tomu existuje spousta druhů a typu cviků Pilates.

Velice důležitou částí Pilates je koncentrace, která musím být maximální k uvědomění si každého pohybu. Dále nesmíme opomenout dýchání, kdy se snažíte dýchat hluboce a plynule, dech se nemá zadržovat. Je důležité kontrolovat pohyby, které musí být prováděny pomalu. Důležité jsou cviky, které se vedou přímo z centra těla a posilují tak svaly zejména od hrudníku po pánev. Provádět by se cviky měli pomalu, ale přesně.

Pravidelním cvičením získáte správné držení těla, zatížíte partie jako břicho, stehna a hýždě, posílíte svaly, které se při normálních cvičení nezapojují, jde o svaly zad, paží a pánevního dna. Protáhnete si páteř a posílíte jejich svaly, a proto se můžete spolehlivě zbavit nepříjemných bolestí. Díky koncentrovanému dýchání se tělo nejen okysličí, ale dodáte mu energii. Pilates zvyšuje náladu a odbourává stres a únavu.

Ke cvičení pilatek potřebujete pouze podložku, na které se Pilates provádí. Zakoupit můžete domů i mnohá DVD. Jde o to vybrat si, co vám nejvíc vyhovuje, jestli hodiny Pilates ve společnosti ostatních, nebo o samotě u vás doma.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner