Larvoterapie: Léčba stará stovky let

By | 13.07.2020

Už jste slyšeli někdy o larvoterapii? Jedná se o léčbu pomocí larev. Pacientovi se do rány vpraví larvy a postupně jej zbaví mrtvé tkáně.

Jednomu pacientovi může být vpraveno až tři sta larev najednou. Ty jsou schopny už za pouhé čtyři dny odstranit odumřelou tkáň a pacienta zbavit případných infekcí.

Které larvy se pro tuto nevšední metodu používají? Většinou jde o larvy bzučivky zelené. Tato metoda byla známá už od pradávna, například lidoví léčitelé a šamani larvy užívali k hojení ran běžně. Larvoterapie se postupně rozšířila i do zdravotnictví, kde se těší velkému úspěchu. I tak to ale není úplně běžný způsob léčby. K larvoterapii se přistupuje jen v ojedinělých případech.

Na larvy se v těchto případech dá spolehnout, že zcela odstraní všechnu odumřelou tkáň. Vše však musí zkontrolovat ještě lékař. Larvy jsou k živým tkáním šetrné. I tak musí však lékaři zvolit, kdy je vhodné tuto metodu použít a kdy ne. Většinou tak volí v případech, kdy je na spodině defektu struktura, která by neměla být poškozená.

Myslíte si, že okusování odumřelé tkáně larvami pacienta bolí? Není tomu tak. Tato terapie pacienty nebolí, ale spíše dráždí jemným šimráním. Záleží také na velikosti larev. U větších larev je to více znát, že vám někde lezou a požírají tkáně. Až larvy zcela vyrostou, mají tendence se z rány dostávat ven.

Pacient tak může zažít situaci, kdy mu zpod obvazu vylízají červi. Když se tak stane, larvy jsou vyjmuty. V tuto chvíli jsou larvy zcela najezené a mají potřebu být jinde než vevnitř rány.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Erotický týdenní horoskop od 08.05.2017 do 15.05.2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..