Hydroterapie II. díl: Teplá a studená voda

By | 22.11.2020

Rozbouřená mořská voda]Uhličitá lázeň je forma léčebné aplikace za použití oxidu uhličitého na povrch kůže. Teplota takové lázně se řídí indikací, u problémů s oběhovými, či nervovými poruchami je to rozmezí 30-35°C, u žilních poruch pak 28–30°C a u revmatických problémů je to 36–38°C.

Tato forma masáže se hodí pro lidi trpící mírně zvýšeným krevním tlakem, s poruchami prokrvení, s poruchami vegetativního systému a jiné problémy s nervovou soustavou.
Další oblíbenou lázní je lázeň kyslíková. Její účinek je však sporný, protože se kyslík ve vodě rozpouští jen minimálně a kůží se téměř nevstřebává.

Přísadová lázeň je taková, do které se přidávají anorganické nebo rostlinné přísady. U revmatických onemocnění a u bolestivých svalů mají prokazatelný zklidňující a protizánětlivý účinek.

Turecká parní lázeň se provádí ve speciálním boxu, zde se kombinuje horký suchý vzduch s ochlazením a masážemi jemnými paprsky vody. Tuto proceduru předepisuje lékař. Je vhodná pro záněty dýchacích cest s chronickými průběhy, nebo pro revmatická onemocnění, poruchy nervového systému, nebo pro posílení obranyschopnosti organismu.

Tzv. skotské střiky jsou principem střídaní teplé a studené vody. Provádí se ve vzdálenosti 3 metrů a za tlaku 3 ATM. Teplý proud má teplotu 40 °C a trvá až 30 sekund. Studený proud má teplotu 15–20 °C a trvá až 10 sekund. Proudy se střídají až 10xa končí vždy chladným proudem. Je to vhodné pro onemocnění pohybového aparátu, bolesti svalů, při celkové únavě, poruše prokrvení, nebo pro posílení obranyschopnosti.

Kneippova kúra také využívá střídání teplé a studené vody, hlavně pro podporu metabolismu a prokrvení. V Kneippově jezírku se pacienti střídají v procházení vodou o teplotě 40–42° C a pak ve studené minerální vodě o teplotě 10–16° C. Je to vhodná kúra pro pacienty s bolestmi hlavy, syndromem chladných nohou, s počínajícími křečovými žílami a pro uvolnění kotníků a kloubů nohou.

Přečíst  Ukončení soutěže o 1000,- Kč

Nepřehlédněte:

  • Hydroterapie I. díl: Léčba vodou – Hydroterapie je prakticky léčba vodou. Dnes je to jedna z účinných metod jak bojovat s různými zdravotními, ale také kosmetickými problémy.
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..