Barvy: Důležitá je radost

Napsala | 15.11.2011

Žena v černém]Stejně tak, jako bychom si měli schválně vybírat určité barvy k vyjádření určitých pocitů, je také dobré se některým barvám vyhnout. Jde o barvy tmavé, ale i pestré.

U barev jsou nejčastější dva problémy. Buď jde o barvy takříkajíc „vyblité“, či naopak až nepřirozeně syté. Díky umělým barvivům dnes můžeme v módě vidět takové barvy, které byste v přírodě asi těžko hledali. Na člověka a jeho pocity mohou tyto barvy působit buď depresivně, nebo až jedovatě. Obecně není oblíbenou barvou růžová, proč, to je těžké se dozvědět. Jestli to je kvůli nepřirozenému odstínu, či něčemu jinému. Bledě žlutá se často spojuje se šílenstvím, šedá působ í negativně na emoce a vyvolává frustraci. Oblíbené obzvlášť mezi mladými – fosforeskující barvy žluté, oranžové, zelené, či růžové, doslova ubližují očím a naopak velmi tmavé barvy vyvolávají negativní myšlenky.


Také oblíbený emo styl, kdy se vyznává jen barva černá a mladí lidé tak chodí pouze v černých barvách, se v nich naprosto uzavřou a barvy jim budou vyvolávat negativní emoce. Veselé pestré barvy se dají různě kombinovat, a nejen pro svého nositele, ale i pro okolí vyvolávají veselé myšlenky a navozují příjemné pocity. Klasická barva bílá a černá je také vhodné kombinovat se všemi barvami. I zlatá a stříbrná, jako měsíc a slunce, jsou krásnými barvami a dají se kombinovat s různými barvami. Nejlepší je vybrat si barvy, které budou odrážet naše nitro.

Člověk je rád tvorem veselým, a proto by se neměl uzavírat jen do barev tmavých. V létě často lidé nosí světlé a veselé barvy, když-to módní kolekce na zimu jsou často tak tmavé a šedé, že člověku kromě počasí i tato móda přináší negativní myšlenky a pocity. Proto se nebojte být výrazní světlými a veselými barvami i v zimě. Určitě pozitivně zapůsobíte i na své okolí.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.