Čínská medicína na všechny neduhy

By | 06.04.2020

Čínská medicína]Poznejte tajemství čínské medicíny a postavte ke zdraví formou přírodní léčby. Její kořeny lze nalézt v dílech starších více jak 3000 let. Jedním z hlavních znaků tradiční čínské medicíny je její přístup k nemoci a k člověku. Nemoc nevidí izolovaně, ale pohlíží na ni v kontextu se stavem celého organismu. Vždy, když onemocní některý z orgánů, má vedle sebe druhý, který mu pomáhá se uzdravit. Tak jako v lese roste jedovatá houba, vedle jedlé. Ale i léčivá bylinka, vedle jedovaté. Tento přístup je velmi důležitý, protože jen tak se terapeut tradiční čínské medicíny dokáže dobrat ke kořeni problému a neléčí jen jeho příznaky. Na zánět si vezmete lék proti bolesti, ale neřešíte podstatu, pouze utlumíte tělo a nerv. Při potížích se zácpou, použijete pročišťovací kapky, nebo, něco jiného, ale neřešíte podstatu. Tato čínská medicína, nám ukazuje, jak řešit vznik obtíží, aniž bychom se soustředily jen na nemocné třeba srdce.

Je důležité vědět, co onemocnění srdce provázelo. Dalším rysem tradiční čínské medicíny je skutečnost, že se snaží svým postupem dovést organismus do stavu harmonie. Vychází tak z filozofických základů tradiční čínské medicíny, z učení o yin a yangu. Yin a yang jsou dva aspekty každé věci v našem vesmíru, ať už se jedná o tělo, emoce, vztahy, přírodu atd. Yin a yang mají neustále tendenci převážit jeden nad druhým, ale zároveň nedokážou jeden bez druhého existovat. Náš organismus je ve své podstatě harmonický – yin a yang jsou v relativní rovnováze. Pokud ale převáží v našem životním stylu například yang (což není u moderního člověka nic neobvyklého – rychlost, dynamika, uspěchanost, časté změny, stres, akční filmy apod.), dojde k potlačení yin – což může opět přivodit bolesti hlavy, nespavost, noční pocení a podobně. Terapie tradiční čínské medicíny je založena zcela na přírodních produktech, převážně rostlinného původu. Nedodává tudíž do těla žádné uměle vytvořené látky, které často mohou mít vedlejší či nepředvídatelné účinky na organismus pacienta. Léčba tradiční čínskou medicínou je trochu běh na dlouhou trať a často je třeba změnit i životní styl. To vše je odměněno vysokou účinností (podle statistik je kolem 80% pacientů zbaveno zcela potíží). Nebojte se investovat do přírodní medicíny. Vždyť zdraví nalezne jen v přírodě, ale nikdy ne v tlumících prášcích.

Přečíst  Drahé kameny XIV. díl: CITRÍN

Chřipka, prochladnutí

Při prochladnutí podle čínské medicíny je dobré si uvařit tekutinu (ať čaj nebo polévku) s čerstvým zázvorem. Zázvor okamžitě začne prohřívat, vyvolá pocení a zabrání tím vzniku nemoci z prochladnutí. Dále můžeme použít i chili papričku, buď ve formě pasty, či sušenou.

Imunita, jak ji zlepšit

Gou Qi Zi – KUSTOVNICE ČÍNSKÁ se používá v mnoha rostlinných přípravcích pro upevnění celkového zdraví pokud existuje chronický stav jako únava zad a nohou, závratě a zvonění v uších, při degeneraci zraku, bolesti hlavy, nespavosti, chronických ledvinových problémech, cukrovce, tuberkulóze a při vysokém tlaku. V dávnějších dobách lidé užívali kustovnici čínskou pro přípravu čaje, polévek, nakládání masa i vína nebo ji žvýkali jako rozinky.

Léčba ledvin, detoxikace organismu

Shi Take, vzácná a léčebná houba. Podporuje vylučování chemických a toxických látek z organismu. Pomáhá k vylučování radioaktivní zátěže, postihující především štítnou žlázu a kostní dřeň. Pomáhá rozpouštět a vylučovat cholesterol, stimuluje funkci ledvin. Posiluje psychický stav organismu, uvolňuje napětí organismu, způsobené stresem. Pomáhá při alergiích, horečce a v lehčích případech chronického kašle. Pomáhá regeneraci imunitního systému. Pomocný prostředek k ovlivnění civilizačních nemocí – arterioskleróza, vysoký krevní tlak, nádory.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..