Alternativní medicína: Shiatsu

By | 13.03.2020

Alternativní medicína Shiatsu]Shiatsu, druh alternativní medicíny, který je založen hlavně na harmonii = zdraví. Snaží se o poznání všech zákonitostí těla, o jeho fungování a následným zacházením s ním. Shiatsu se už v mnoha zemích stala oblíbenou a dost využívanou léčbou, u nás však stále není tolik rozšířená, hlavně proto, že mnoho lidí neví, co si pod jejím názvem představit. Co tedy Shiatsu skutečně obnáší?

Jde o japonskou dotykovou terapii, v přesném překladu Shiatsu znamená tlak prstů. Její počátky sahají do roku 1919, kdy Tamai Tempaku napsal knihu, která se jmenovala Shiatsuho a měla za úkol sloučit dovednosti pradávných Číňanů, sladit čínskou medicínu s naukou o meridiánech a s prací s energií společně s fyziologií a anatomií. Ze všech těchto prvků Tempaku vybral pouze to, co on sám tehdy považoval za důležité a tento soubor nazval shiatsu. Jde o práci s tělesnou energií a akupunkturními dráhami.

Šiacu (japonsky: 指圧, v anglickém přepise Shiatsu)

Shiatsu ve vás má probouzet sebeuzdravování a osobní růst. Vyrovnává energii Čchi v těle. Tato energie by měla být harmonická, aby dokázala zharmonizovat vaši duši, mysl i tělo. Shiatsu má pozitivní účinky na odbourávání napětí a stresu, zvyšuje vaši citlivost a sebeuvědomění. Dodává elán do života. Doporučuje se užívat této metody, pokud trpíte bolestmi hlavy, únavou, nespavostí, problémy s trávením či ženskými problémy.

Tuto metodu může užívat úplně každý, těhotná žena, dítě i starý člověk. Terapeut vás masíruje přes oblečení, kdy ležíte na zemi. Jak často aplikovat shiatsu je jen na vás a na vašich pocitech či potřebách. Většinou se udává pět až osm ošetření.

Po aplikaci shiatsu se můžete cítit rozlámaní, nebo unavení. Mít zvýšenou teplotu nebo bolest hlavy, to vše je způsobeno proto, že vaše tělo začíná správně pracovat a uzdravuje se.

Přečíst  Lískový ořech
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..