Zahrada dle feng shui

Napsala | 14.06.2016

Zahrada Feng Shui]Kde jinde hledat pozitivní energii než v samotném srdci přírody. Pozitivní energii lze vytvořit i doma a to za pomoci feng shui, které je založeno na rovnováze a harmonii.

Proto je dobré teď, zejména v létě, přizpůsobit této metodě i zahradu, například se snažit o zelené zahrady s výraznými barevnými květy, voňavým vzduchem naplněným kyslíkem s mnoha zelení nejlépe nakombinované s tekoucí vodou.

V létě mnoho z nás nesedí moc doma, ale snaží se teplé a dlouhé dny využít k maximálnímu pobytu venku, ať už v přírodě, ve společnosti nebo právě na zahradě.


Řešením, jak načerpat pozitivní energii, tedy může být pobyt na zahradě, kterou si můžete zařídit dle feng shui.

Nejlepší je kombinace všech prvků země, proto by neměla ve vaší zahradě chybět skála, vodní nádrž, rostliny, květiny a také stromy. Tato energie posiluje energii Yin. Energie Yin by však měla být v rovnováze s energií Yang. Tu pro změnu posilují zase krby, cihly, dřevo, hřebíky a pevné konstrukce. Také třeba altánek nebo pergola.

Zahrady zařízené podle metody Feng Shui se nikdy netlačí, jsou přirozené, nejsou příliš namačkané. Je v nich prostor. Zahrady, které máme před domem, jsou ovlivněny energií Yang a zadní naopak energií Yin. V čínské kultuře se nepovažuje za vhodné míchat dohromady místa plná ovoce a zeleniny s dekorativními rostlinami. Je tedy vhodné, pokud nemáme možnost mít zahrad více, rozdělit si zahradu na pěstitelské zóny a poté zóny odpočinku a relaxace.

Důležitou roli v každém ročním období hraje podle Feng Shui zejména květena. Mezi rostliny vykazující pozitivní energii se řadí zejména rostliny s velkými listy a také ty, které rostou poblíž vody, pramene nebo fontány.

Rostliny, které se zavěšují, zvyšují energii a případně dovolují, aby energie protékala. Vhodné je například zavěšení košíků s rostlinami kolem míst, kde se budou návštěvníci zahrady procházet, nebo scházet, například v altánech a pod pergolou.

V Číně se za posla štěstí v zahradách považuje pomerančovník nebo citroník, který je obsypaný zralými plody. Nejlépe uděláte, pokud ho umístíte před vstupní dveře domu. Má tak zajistit štěstí a prosperitu. Stromy, které rostou hodně blízko u domu, nejsou úplně ideální. Je vhodné je tedy často prostříhávat a to minimálně jednou za rok. Rostliny v domě je lepší prostříhávat častěji. Rostlinky, které působí zanedbaně, nebudou předávat dobrou energii a to ani doma, ani venku.

V zahradě byste rozhodně neměli zapomenout na vodu. Ta je symbolem tvořivé energie a zlepšuje pohodlí a to jak po ekonomické nebo rodinné stránce. Je vhodné mít na zahradě fontány, kašny, studny i bazény. Nebo tzv. přírodní koupaliště. Tvar je lepší mít oválný nebo nepravidelný. Voda by se však neměla zadržovat.

Na zahradu je vhodné rozmístit také jednotlivé rostliny, ať už jen zelené nebo kvetoucí, dále vodní zdroje, sochy a další dekorativní věci. Rozmístěte je však tak, aby při pohledu na zahradu z více úhlů vypadala zahrada vždy jinak. Pokud toužíte chodit mezi rostlinami, je vhodné udělat si cestičky, které se dají podpořit i vhodnou dlažbou. Zatáčky při cestičkách se doporučují jen mírné, protože přímá cesta nechává potřebnou energii velmi rychle proplouvat.

Dle feng shui existují i rostliny, které přinášejí štěstí, lásku a další pozitiva do života. K nim se řadí například žluté chryzantémy a květy slívy. Ty mají do života přitáhnout štěstí, krásu a štědrost i ve chvílích, kdy to tak zrovna nevypadá a prožíváme pravý opak. Chryzantémy mají tu moc, že usmiřují lásku, přinášejí úspěch a štěstí a postrkují k dosažení cílů. Jde o květiny klidu.

Magnólie jsou zase symbolem ženské krásy a sladkosti. Ty mají přitáhnout veselé manželství.

Takové narcisy nechávají vyniknout vnitřnímu talentu, jistotě a sebeúctě. Podporují profesionální znalosti a získávání odměn. Mohou se zaměnit i za další rostliny, například hyacinty. Cypřiš zase často skládá úlohu okrasného keříku. Umí dobře zvýšit energii. Jedle je zase stromem prosperity.

Jasmín je rostlinou přátelství a vhodným dárkem, pokud plánujete k někomu návštěvu.

Kam dál?

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.