Feng Shui IV. díl: Jak získat lásku a příjemně žít

Srdcový květPrvky jako oheň, voda, země, kov a dřevo společně vytváří cykly. Tyto cykly jsou buďto pozitivního rázu, nebo destruktivního. V případě pozitivního je cyklus utvářen tak, že jeden prvek pomáhá utvářet druhý. Například, když zapálíme dřevo, vznikne oheň. Když bude hořet, vzniká země. Ze země můžeme získat kov. A když kov roztavíme, dostáváme vodu. A voda dává život dřevu. Toto je pozitivní cyklus.

Doma byste se proto měli snažit mít věci utvořeny ze svého prvku, ale také z prvku, který je předcházející tomu vašemu. Ten předcházející prvek ten váš totiž podporuje či vyživuje. Bez něj, by ten váš prvek nemohl existovat.

Destruktivní cyklus je opačný – oheň, který taví kov, dále kov, který rozseká dřevo, potom dřevo, které odvodňuje zemi, země, která vsakuje vodu, voda, která hasí oheň.

Ve svém domově se vyvarujte předmětů, které ničí váš prvek.

Prvky mají i své určené barvy, které je charakterizují. Pro prvek země je typickou barvou šedá, žlutá, krémová nebo béžová. Pro kov je charakteristická bílá, nebo zlatá. Vodu charakterizuje modrá či černá. Dřevo je v barvě zelené. Pro oheň jsou typické červená, růžová.

Věci, které prezentují tyto prvky, mohou být například: kámen pro zemi, zvonkohra pro kov, akvárium s rybičkami pro vodu.

Proto byste se měli snažit těmto věcem buď vyhýbat, nebo je vyhledávat a umísťovat do svého domova. Nezapomínejte však také na doplňky, které charakterizují prvek předcházející před vaším. Bez něj by ten váš nemohl existovat.

Kam dál?

SMS Věštba
SMS Výklad / banner