Feng Shui I. díl: Jak získat lásku a příjemně žít

Feng Shui - kompasTisíce let staré učení dávné Číny, kde její obyvatelé už tehdy znali tajemství uspořádání věcí ve svých obydlích. Věřili, že tato metoda bydlení jim vnese do života pozitivní energii, hezké vztahy a úspěch. A dnes tak můžeme bydlet i my. Jestli se nám díky tomuto, změní náš život pozitivním směrem, už musíme posoudit sami.

Nejlepší obydlí je, podle této starodávné metody, natočené směrem k jihu, odkud sem dopadá celý den sluníčko, které domu dodává pozitivní a příjemnou energii ze svých paprsků.

Aby domem mohla protékat pozitivní energie čchi, je nutné uklidit v našem obydlí všechen nepořádek, který by jí mohl stát v cestě. Zvláště se snažte udržovat zcela uklizenou místnost, kde máte ložnici. Zkuste si také udělat pořádek v šatníku a dát pryč všechno nenošené oblečení. Uděláte tím tak místo pro nové a nové začátky.

Podpořte tok energie

Pokud chcete, aby ve vašem bydlení byl podpořen tok energie čchi, zkuste použít jasné předměty jako zrcadla, ale vyhýbejte se s nimi v místnosti, kde spíte. Dále můžete použít krystaly či lampy, v ložnici by však světlo mělo být tlumené a intimní. K oživení používejte obrázky přírody, sošky živočichů, akvária nebo rostliny s kulatými listy. Do ložnice jsou však rostliny nevhodné. Příjemně podporuje tok čchi i zvuk zvonků.

Nikdy nemějte zrcadlo v ložnici, narušuje to energie a navozuje špatný pocit. Také nohy postele by měly být namířeny jinam než ke dveřím a trámy nad postelí by neměly křížit lidské tělo. Od kuchyňské linky či pracoviště bystě měli vždy mít dobrý úhel pohledu na dveře, abyste stále viděli, kdo vchází.

Dveře od koupelny a záchodu se snažte vždy zavírat, jinak tak vzniká negativní energie. Dobře působí i plná lednička či mísa s čerstvým ovocem.

Kam dál?

Zdroj obrázku: [CC-BY-2.0], via Wikimedia Commons

SMS Věštba
SMS Výklad / banner