Trombóza a horké letní dny

By | 03.01.2021

Horké dny]Pokud jste žena, co užíváte hormonální antikoncepci, pak dobře čtěte, ale i pokud jste člověk, který trpí na křečové žíly, nebo jeho nohy jsou po náročném dni večer jako z olova. Olověné nohy známe skoro každý. Lidské tělo není naučeno na dlouhé stání, či sezení. Člověk a jeho oběhová soustava potřebují střídavý pohyb.

Pokud dáme nohám přílišný záběr, žíly nestíhají. Nedokážou tak rychle odvádět krev z nohou zpět k srdci. Díky zemské přitažlivosti se krev v žílách hromadí. Žíly se roztahují a objevují se první otoky. Pokud nám v těle koluje nějaký třeba i starý zánět, může se stát opětovným. Je proto důležité, abyste před cestováním, a to hlavně před létáním, měli pár hodin před tím nohy nahoře, aby žíly měli dostatek času navalenou a přebytečnou krev odvalit zpět k srdci.

Mějte v jakoukoliv možnou chvíli nohy nahoře. Také se tím vyvarujte zánětu, ten můžete rovněž eliminovat bylinnými přípravky. Tabletami rostlinného extraktu Mumio. Doporučuji brát Mumio 10 dní před letem, či cestováním, ale i preventivně a to dvě tablety denně. Nezapomínejte: Trombóza má v tepnách za následek nedokrevnost.

Trombóza: Rizikové faktory

Rizikové faktory hluboké žilní trombózy jsou jednak vrozené, jednak získané v průběhu života. Významnost obou skupin rizikových faktorů můžeme dnes velmi účinně ovlivnit. U pacientek s vrozeným či získaným trombofilním stavem je vždy nutné pečlivě zvažovat nasazení hormonální antikoncepce – raději bych antikoncepci vysadila. Jako prevenci je dobré brát bylinky, co ředí krev, ale hlavně mít střídavý pohyb.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Etikoterapie I.: Historie terapie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..