Meditace II. díl: Věnujte pozornost vašemu tělu

Meditace při práciBuddhisté, pro které je meditace denním chlebem, si nechávají záležet i na estetice této metody a hlavně na správném držení těla. Krása této metody není jen tak od věci. Uspořádaná mysl si uspořádává i okolí kolem sebe. Právě vnímání vaší existence a existence všeho, co je kolem vás, vám dodá pocit, že vše, čeho se dotknete a čím se budete zabývat, zároveň i zušlechtíte. Důležitou se pro vás stane harmonie, a proto se může stát, že začnete vyhledávat kvalitní materiály, harmonické barvy, či organizované tvary.

Ve stavu meditace začnete být také pozorní ke svému tělu. Přestanete se hrbit a naučíte se sedět vzpřímeně. Také každé místo na vašem těle, které vás při meditaci zabolí, se hlásí a potřebuje vaši pozornost. Díky meditaci dokážete najít vnitřní klid a i když budete fyzicky unavení, po velké námaze, zachováte si váš vnitřní klid. Přestanete se tolik zabývat vaším okolím a řešit, co si o vás myslí.

Vše, co budete dělat, budete dělat pro sebe, pro to, abyste se vy cítili dobře, najdete svůj přirozený rytmus i styl.

Taková meditace v přírodě vám dokáže přinést zajímavé podněty. Při meditaci dokážete souznít s přírodou kolem vás, a také vám zvuky přírody i její barvy napomáhají se soustředit. V přírodě je zastoupený každý živel, jako je voda, vítr, oheň, či země. K meditaci vám může napomoci i nějaký talisman, který bude vyrobený právě z přírodního materiálu.

Dnes existují i různá buddhistická centra po celé republice, kde vás naučí základům meditace a vysvětlí vám vše kolem ní a také vám poradí, jak správně meditovat. Časem, až s meditací osvojíte, nejen, že se budete cítit skvěle, ale také vás při meditaci mohou potkat různé vize a prozření.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner