Zastavte vypadávání vlasů, zkuste bylinné odvary

[inline:vypadavani-vlasu.jpg=Vypadávání vlasů]Trápí Vás na jaře nadměrné vypadávání vlas? Vězte, že stejný problém má více než polovina naší populace. Přičemž nejčastěji se tato potíž objevuje na jaře a na podzim. Vlasy mohou vypadávat z mnoha důvodů. Pomocí přírodních prostředků můžete jejich nadměrnému padání částečně předcházet nebo se s problémem rychleji vypořádat. V říši bylin a koření je hned několik pomocníků.

Velmi účinná proti padání vlasů jsou semena a listy rostliny pískavice řecké seno. Smíchejte listy a semena této rostliny s vodou a směs aplikujte na vlasovou pokožku na dobu 40 minut, poté umyjte vlažnou vodou. Masku aplikujte minimálně jednou měsíčně.

Černý pepř podporuje prokrvení vlasové pokožky a tím i růst nových vlasů. Koření smíchejte s troškou vody a připravte směs, kterou pečlivě vetřete do vlasové pokožky, nechejte působit 15 minut, poté opláchněte.

Pokožce hlavy i vlasům prospěje také směs ze 4 lžiček bílého jogurtu se 4 lžičkami kafrové vody. Aplikujte na vlasovou pokožku a nechejte působit 2–3 hodiny, poté opláchněte vlažnou vodou. Velmi výživná je také směs medu a vaječných bílků. Vmasírujte do vlasové pokožky, nechejte působit 30 minut a opláchněte.

Mezi bylinkami pak vítězí rozmarýn a šalvěj. V nádobě s vodou nechejte vřít obě bylinky a nálev použijte k omývání vlasové pokožky po šamponové lázni. Používejte po každém umytí. Tento nálev stimuluje vlasové kořínky a podporuje růst vlasů.

Výborným prostředkem na závěrečnou péči je kokosové mléko. Masírujte jím pokožku hlavy a nechejte působit půl hodiny, posléze opláchněte teplou vodou. Opakujte 2–3× týdně.

Při léčbě byste také neměli zapomenout na úpravu jídelníčku, zdravým vlasů totiž drastické diety nesvědčí. Vlasy potřebují hodně bílkovin, vitaminů, minerálů a mnoho dalších důležitých látek. Jezte hodně listové a kořenové zeleniny.

Pamatujte, že příroda je mocná, ale výsledky můžete vidět až po několika měsících. Důležité je proto vytrvat.