Funkey Hula: Obyčejné cvičení s neobyčejnou obručí

Napsala | 24.02.2012

Pokud jste ještě neslyšeli o cvičení s funkey hula, vězte, že je to velice dobře vymyšlené cvičení, jak zhubnout a vytvarovat postavu. Funkey hula, je ve skutečnosti cvičební nástroj ve formě plastové obruče. Není to však obyčejná obruč. Má na sobě masážní kolečka a díky využití odstředivé síly, je to výborný způsob, jak vytvarovat boky i bříško.

Jméno této obruče pochází z havajského tradičního tance Hula. Při jeho praktikování se kroutí boky. Funkey Hula se stala doslova fenoménem, a velké oblibě se těší jak v Evropě, tak i v Japonsku.

Je to podobné jako cvičení s kruhem. Jde jen o to, že tato obruč má navíc masážní kolečka a také vodní nádržku a pomáhá tak odstranit tuk z oblasti břicha a boků. Masážní kolečka se starají hlavně o prokrvení tkáně a působí i akupresurně.

Proč Funkey Hula ?

Tento druh cvičení pomáhá ke zlepšení cirkulace krve, masíruje střeva a tím pádem účinkuje proti střevním problémům, pomáhá na bolesti v kříži, a uvolní svaly v těle. Také pomáhá proti inkontinenci a podporuje potenci.

Tato cvičební pomůcka vám nezabere moc místa, dá se snadno složit i rozložit a váhu si určujete podle fyzických sil. Naplňuje se vnitřek obruče a to až od nuly do 3 kilo, které naplníte pomocí rýže, vody, či písku. Dokonce i masážní kolečka můžete vyjmout a masírovat se tím i jinde, než v oblasti břicha a boků.

Jak cvičit s pomůckou Funkey Hula ?

S pomůckou se cvičí stejně jako s pověstným kruhem. Přitiskneme na záda, pustíme a rotujeme tělem různým směrem. Funkey Hula vám může ze začátku padat, ale to je normální. Cvikem se naučíte, jak cvičit, aby vám tato pomůcka nepadala a najít si vhodný způsob jak ji udržet ve vzduchu.

Na začátku je vhodné si dát menší závaží tedy 1,2 kg vody. Posilujte tak dlouho, jak vydržíte. Nepřehánějte to a posilujte maximálně jen 10 minut denně. Postupně prodlužujte dobu cvičení i závaží obruče. Mezi dny, kdy cvičíte, dělejte pomlky, to znamená, mezi dvěma dny cvičení si dejte den pauzu.

Toto cvičení může praktikovat kdokoli, žena, či muž bez rozdílu věku.

Relevantní články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.