Vitamínová bomba velikonoční pažitka

By | 02.12.2020

Pažitka]Cítíte vůni jara? Jaro k nám přichází pomalými krůčky a mám takové tušení, že nám opět po pár týdnech přeběhne do silného a slunečného léta. tím spíše byste si měli připravit zásobárnu vitamínů a živin. Tou je pažitka.

Pažitka pochází z Evropy. Roste divoce na vlhkých místech a má mnoho společného s cibulí a pórkem. Je to taková jejich sestřenice. Máme u nás několik odrůd, známe typickou pažitku, ale máme i pažitku Česnekovou, která pochází z Číny. Má plošší listy a voní po česneku.

Začátek jara na vás alarmuje, chybí vám vitamíny, dodejte si je! Je tedy třeba začít s konzumací vitamínů. Pokud už nezabírají různé druhy ovoce a zeleniny z obchodů, které jsou většinou nějakým způsobem chemicky upraveny, tak vám nezbude, než si zasadit nějakou plodinu doma za oknem. A pažitka je ta pravá. Pokud máte zahrádku, můžete vysévat již teď, pokud ne, stačí vám i nějaká nádoba, do které dáte kvalitní zeminu a vysejete pažitku. Pažitka obsahuje mnoho vitamínů a to padesát až sto miligramů vitamínu C ve sto gramech. Další důležitou složkou je karoten, důležitý pro naši pleť, vitamín B2 důležitý pro naše nervy a záněty, silice, vápník, draslík, fosfor, železo i éterické oleje.

Má pozitivní vliv na trávení, podporuje chuť k jídlu, snižuje dokonce i krevní tlak. Pažitka čínská má i antibiotické účinky. Lze s ní i léčit různé staré zranění, záněty apod. Tím, že jí budeme pravidelně konzumovat, předejdeme různým virózám a bakteriálním infekcím.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Černý rybíz I.: Bohatý na vitamín C

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..