Aloe Vera: Rostlina zázraků

Aloe VeraAloe Vera, rostlina, která je v dnešní době známá hlavně kosmetickými přípravky, které jsou z ní tvořeny. Existuje i pití Aloe Vera, které koupíte v mnoha obchodech, a skutečně obsahuje vysoká procenta výtažků z této rostliny. Jak a s čím nám může Aloe Vera pomoci a proč je dobré ji využívat k léčebným procedurám?

Aloe Vera znali již naši předkové, kteří tuto rostlinu užívali po tisíciletí pro její známé léčebné účinky.

Aloe Vera můžeme najít i pod názvem aloe léčivá, či aloe pravá. Zařadit ji můžeme do čeledi liliovitých. Jejím místem, odkud pochází, je Afrika, kde roste v teplém a suchém podnebí a proto se také řadí mezi sukulenty. Vlastní zelenošedé nebo zelené zdužnatělé listy a právě v nich dokáže zadržet vodu pro období sucha. Aloe Vera dokáže vyrůst až do výšky jednoho metru.

Obsahuje více než 200 složek, mezi nimiž jsou nejen vitamíny, minerály, enzymy, ale také cukry, aminokyseliny a mnohé další. Gelovitá dužina, obsažená v listech Aloe Vera je léčivá. Dobře hojí popáleniny, odřeniny a štípnutí hmyzem. Hydratuje a působí protizánětlivě. Pomáhá regenerovat pokožku.

Pití dužiny z listů Aloe Vera výrazně posilňuje imunitní systém a detoxikaci celého organismu. Šťávu dnes můžete zakoupit i v lékárnách, ve kterých jsou odstraněny látky, které jsou nevhodné k vnitřnímu užití. Pití této šťávy však není doporučeno dětem.

Aloe Vera pomáhá k detoxikaci střeva a dokáže neutralizovat jeho kyselé prostředí. Je vhodná při zácpě, průjmu, nebo pálení žáhy. Také potlačuje infekce a záněty. Zmírňuje vyrážky, ekzém, akné, pásový opar, nebo lupénku.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner