Domácí krém z aloe vera

Aloe VeraAloe vera se celé staletí využívalo pro různé účely. Pokud pěstujete doma aloe vera, tím je to pro vás jednodušší. Pokud jste někdy rozřízli list této rostliny, mohli jste vidět, že vnitřek ale vera tvoří gelová substance. Tento gel z rostliny lze však všestranně využít.

Aloe vera se hojně využívá k léčbě spálené pokožky. Využijete ho nejen v kuchyni, ale také na pláži, když to moc přeženete s opalováním. Aloe vera se však využívá i k redukci viditelnosti vrásek. Hydratační krém z aloe vera se zase používá na suchou pokožku, nebo se jím pokožka natírá, pokud vás štípne nějaký hmyz. Aloe vera má velké využití při léčbě vyrážek, řezných ran a dalších. Aloe vera obsahuje mnoho cenných látek a má velké širokospektré využití. Je však potřeba si uvědomit, že například pleťová voda, která obsahuje i jiné ingredience než jen aloe vera, už nemusí být vhodná k ošetření některých neduhů, protože by tyto ingredience a přísady mohly ještě více ublížit.

Není také nic lepšího, než si krém z aloe vera vyrobit doma sám. Nejen, že se v poslední době rozmáhá trend typu „udělej si sám“, ale zároveň, i když vás to stojí nějakou práci, z výsledku budete nakonec nadšeni. A ten dobrý pocit, že jste udělali něco sami a ještě ke všemu pro sebe, ten stojí za to. Zároveň víte, z čeho krém vyrábíte a co do něj použijete. Budete překvapeni, jak jednoduše a lehce se dá krém vyrobit a jak dlouho se z něj můžete těšit.

K výrobě vlastního hydratačního krému z aloe budete potřebovat jednu polévkovou lžíci včelího vosku a jednu polévkovou lžíci gelu z aloe vera. Přidejte také dvě polévkové lžíce lanolínu a pět polévkových lžic panenského olivového oleje. Přidat můžete také růžovou vodu a několik kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru.

Včelí vosk a lanolín můžete zahřát v mikrovlnné troubě a následně jej nezapomeňte pořádně promíchat s gelem z aloe vera a olivovým olejem, pak můžete přidat růžovou vodu a esenciální olej. Poté jen míchejte nebo šlehejte, než dosáhnete požadované konzistence. Krém nalijte do čisté nádoby s pevným uzávěrem. Takový to domácí krém vám vydrží zhruba měsíc.

Pokud k aloe vera přidáte další ingredience, nezapomínejte, že takový krém už nemusí být vhodný na některé kožní problémy. Je proto lepší mít po ruce přímo rostlinu aloe vera a v případě nouze použít její léčivý gel a to odříznutím listu. Poté stačí už jen podélně naříznout celý list a vymačkat gel.

Gel potom vmasírujte přímo na štípance, popáleninu, vyrážku, řeznou ránu a jiná kožní podráždění. Nemusíte se ani snažit gel nějak upravovat. Použijte ho jen tak, jak ho vymačkáte z rostliny. Nemusíte se ničeho bát.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner