Wi-Fi signál a naše zdraví

Napsala | 08.01.2018

Jednadvacáté století se nese v duchu online, vždy to ale není přínosem

Wi-Fi signál je vlastně zářením. Ano, zcela bez pardonu. Sice relativně slabým, ale přece. Někdy nemůžeme usnout a nevíme proč. Asi tři procenta lidí má podobné obtíže údajně díky bezdrátovému internetu, někdy se přidá i mírná bolest hlavy nebo zubů. Západoevropští lékaři varují před působením záření z Wi-Fi, to se nesmí používat ve francouzských školkách, pro školy je povoleno pouze ke studijním účelům, a nikoliv k zábavě. Vše je ještě předmětem výzkumů, některé prokázaly, že internetový signál šířený vzduchem je vlastně celkem neškodný, jiné zase tvrdí něco přesně opačného. Jistě bude trvat celou jednu generaci, než se zjistí víc – ale zákaz z Francie hovoří jistě za vše, minimálně pro mladistvé je tu jisté nebezpečí.


Používáte často mobil? Pokud voláte dlouhé hodiny, nemůžete se divit, že vás tak trochu bolí hlava. Dílem to může být i z toho, že jste zapomněli samým hovorem na pitný režim, ale spíše proto, že jste si doslova ohřáli hlavu. Odezvy jsou zatím hodně opatrné, ale obecně vzato, využívání moderních technologií ve velkém měřítku může být problémem. Řeřicha pěstovaná poblíž silného signálu Wi-Fi po čase uvadá, rostlinám, co jsou mimo, se daří lépe. Šlo jen o studentský pokus z Dánska, ale můžeme něco podobného brát na lehkou váhu? Ojedinělé vědecké výzkumy negativní účinek na rostliny jen potvrzují.

Nikdo jistě neříká, že máte internet navždy vypnout a naučit se žít bez něj. To ani technicky není možné. Když pomineme zábavu, kterou online svět nabízí, je tu i práce, přátelé nebo rodina. Se všemi jsme v kontaktu díky internetu. Bude však lepší si občas vyčistit hlavu a přijít do světa off-line, naučit se odpočívat, nemít mobil neustále vedle hlavy jako budík v ložnici a tak podobně. Uvidíte sami, že se vám bude žít o poznání lépe…

Přečíst  Bylinky podle znamení – které jsou pro vás ty pravé? 5
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..