Karty v moderní psychologii odhalují skryté emoce

By | 04.12.2020

Tarotové karty]Současná moderní psychologie se otevírá nejrůznějším směrům včetně těch alternativních. Ve snaze dopátrat se tajemství lidské duše sahají psychologové k nejrůznějším pomůckám. Oblibu si získávají také tarotové karty, které pomáhají odhalit, co zůstává letmému pozorovateli skryto.

Odpovědi tvoří zrcadlo tazatele

Psychologové při používání tarotových karet ve své praxi sázejí především na skutečnost, že karty a obrázky na nich mají silný vliv na sféru lidského vědomí. Působí na nás nějakým dojmem, něco v nás vyvolávají. Sféra lidského vědomí přitom střádá zážitky. Leží mimo centra rozumu a právě z ní pocházejí sny a jejich motivy – útržky našich zážitků. Výklad snů, které jsou produktem lidského vědomí, přitom závisí na schopnostech tazatele. Odpovědi na kladené otázky potom vlastně tvoří jakési zrcadlo tazatele. Odráží jeho celkový osobní rozvoj i aktuální stav. Kdo se ptá pomocí karet, vždy dostane přesně takovou odpověď, kterou ve své situaci dokáže pochopit. Takovou, jež ho navede na další životní cestu.

Nic není černobílé

V kartách se pracuje se symboly, které v lidské mysli vytvářejí různé asociace. Proto je psychologové považují za pomůcku určenou ke studiu lidské duše. Pocit, jakým na nás daný obrázek působí, hodně vypovídá o naší duši. Pomocí karet a asociací, které v nás vyvolávají, tak nahlížíme buď do vlastního nitra, nebo do nitra někoho jiného. Velmi užitečné mohou být karty například v arteterapii. Někteří terapeuti je používají jako projektivní techniku, která dokáže vyjádřit skryté nebo obtížně pojmenovatelné emoce. Takové skryté emoce třeba nelze vyjádřit dotazováním při rozhovoru. Karty také dokazují skutečnost, že nic není jenom černé nebo jenom bílé, jenom negativní nebo jenom pozitivní. Naopak věci se díky kartám propojují a je možné je vnímat z více pohledů.

Přečíst  Historie výkladu karet
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..