Říše, která je hluboko pod zemským povrchem – Agartha je tisíciletou legendou

Napsala | 08.01.2018

Ztraceni]Země bílých vod nebo Zakázaná země. Ale také Shamballa nebo Aryavarsha. Přesně tak se přezdívá říši, která se má nacházet někde uprostřed planety – hluboko pod vší hlínou a kamením. Vstupem do mocného komplexu mají být oba póly, ale také Cheopsova pyramida v Gíze nebo čínské pohoří Kchun-lun. Zázračný svět, který je inspirován pravděpodobně antickou mytologií a představou podsvětí podle starých Sumerů nebo Řeků, si oblíbili i spisovatelé románů s tématikou science fiction.

Jsou lidé, kteří věří, že planeta Země je vlastně dutá a uvnitř je život

Podle některých je Země dutá, existuje spoustu lidí, kteří něco podobného nechtějí v žádném případě vyvracet. Co je možná pro někoho ještě podivnější, existuje i víra v to, že zde žijí lidé. A ne ledajací, spokojení a šťastní obyvatelé Agarthy jsou skutečným vzorem, vždyť se údajně podílejí i na vládě v našem světě. Jde o potomky mimozemšťanů? To se pokoušel nejeden americký nebo ruský cestovatel, stejně jako špičky nacistické Třetí říše. Němci dokonce pátrali i v jihlavském podzemí, ale podle všeho bez úspěchu.


Obyvatelé bájného světa umí číst v lidské mysli, žijí v dokonalé symbióze společně s podivnými zvířaty. Je ale pravdou, že nitro země dosud nikdo spolehlivě neprozkoumal, podle vědeckých objevů současnosti tu je však taková teplota, že život by zřejmě nebyl možný ani na bázi mikroorganismů. V bájích starých Sumerů navštívil v zemském nitru král Gilgameš Utanapištima, který přežil velkou potopu, v podzemí se objevil i Orfeus při hledání své Eurydiky.

Učení o duté Zemi přitom není otázkou středověku nebo raného novověku, tato otázka se probírala velmi vážně v Kongresu USA na začátku devatenáctého století. Senátoři dokonce schválili i obrovskou dotaci na podobný projekt, přinejmenším se díky němu povedlo zmapovat území Antarktidy. Dá se očekávat, že pokud by se něco opravdu zajímavého našlo, nechají si to americké vládní úřady raději pro sebe?

Přečíst  Druhy horoskopů
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..