Kde se ve světě nachází kolébka astrologie?

Napsala | 10.10.2017

Astrologie]Když se zamyslíme nad tím, kde vznikla astrologie celosvětově, kde je její kolébka, vychází patrně starověký Egypt. Domnívají se to mnozí historikové. Je pravdou, že tato civilizace vynikala naprosto mimořádnými znalostmi matematiky, astronomie. Pyramidy byly postaveny podle pravidel, nad kterými žasneme i dnes.

Pyramidy se řídí planetami

Zachycují spoustu astronomických i matematických údajů, podle výzkumů například cykly oběhu planet a číslo 8. Jak vlastně Egypťané dospěli ke schopnostem takto mimořádně zachycovat své vědomosti o planetách a hvězdách dokonce i do staveb? Zřejmě za vším stojí letité pozorování planet a hvězd, se kterým následně začali pracovat a využívat ho. Jak přesně se egyptské znalosti založené na astronomii rozvíjely, to ale bohužel nevíme. Neumíme to stanovit a písemné dokumenty chybí.

Mayové pozorovali hvězdy

Ovšem vztahovat počátek astrologie jenom k území kolem řeky Nilu by bylo chybou, i když není pochyb o tom, že rozsáhlé znalosti o pohybech nebeských těles donutily starověké Egypťany přemýšlet o tom, jak na nás tato tělesa působí. I v jiných koutech světa totiž dokázali lidé pozorovat oblohu a leccos z ní vyvozovat. Za mnoho generací dospěli k překvapivým závěrům. Mayové na území střední Ameriky dokázali být velice zdatnými pozorovateli hvězd.

Umístění legendární Atlantidy

Ovšem stranou nezůstávaly ani civilizace z oblasti řek Eufrat a Tigris, tedy starověké Mezopotámie, nebo ze starověké Indie. V zásadě lze říci, že pradávné civilizace vycházely z astrobiologické víry, což si mysli profesor Andrej Wierciński. Tento prazáklad astrologie podle něj vznikl na Iberském poloostrově, na severu Afriky a odtud se šířily dál. Pozoruhodné je, že se značně shoduje s umisťováním legendární Atlantidy, která je mnohými považována za zrod, kolébku znalostí.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Co skrývají principy jin a jang?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..