Jóga plná smíchu: Stále se smějte

By | 04.04.2020

Jóga]Každý víme, že smích léčí, a i když se nám zrovna smát nechce, rozhodně bychom se smát měli a neměli na to zapomínat. Smích spontánní i nucený tělu prospívá.

Proto je tu tzv. chechtací jóga. Obzvláště v Německu je velice populární kniha, která nese název Ke štěstí smíchem aneb Jóga smíchu. Tato kniha ukazuje na to, jak důležité je se smát, i když prožíváme neveselé období. Popisuje, jak smích působí na tělo i psychiku a radí i cviky, které by vám měly pomoci.

Těch nejdůležitějších je celkově 11.

Popisuje němý smích, kdy mlčíme, ale používáme veselou gestikulaci k vyjádření smíchu. Mobilní smích je ten, když venku na procházce přitisknete mobil k uchu a předvádíte smích při veselé konverzaci.

Smích nad bankovním účtem je ten, kdy před sebe natáhneme ruce a představíme si, že v nich objímáme bankovní účet a pořádně se tomu zasmějeme. Smích v lopatkách je ten, kdy si dáme ruku na lopatky a rameny pohybujeme dopředu a dozadu. U toho se samozřejmě smějeme.

Smích se zakrytýma ušima je ten, kdy si rukama zakryjeme uši a smějeme se. Chilli smích je o představě snězení velice pálivé feferonky, kdy uděláme pálivou grimasu a smějeme se.

Smích ve stříkačce je ten, kdy se dotkneme ukazováčku a se smíchem projdeme dveřmi a představujeme si, že jsme dostali injekci smíchu.

Smích v buňkách je o představě, že zaplníme každou svoji buňku smíchem. Brýle smíchu jsou ty, kdy z palce a ukazováčku vytvoříme kříž a ten si dáme před oči. Jsou to poté vaše brýle, kterými se koukáte na ostatní. Nezapomínáme se smát.

Smích z praku je o představě, že držíte v rukách gumu z praku. Pomalu se začínáte usmívat nejprve co nejtišeji až se postupně rozesmějte na celé kolo a pořádně nahlas. Čím více se budete smát, tím více rozpřahujte ruce od těla. Až je budete mít nejvíce roztažené, pomyslná guma praskne.

Reflexní smích je ten, který provozujeme s dalšími lidmi a kdy si představíme, že jsme animátory smíchu. Vydáme ze sebe zvuk, například ha a někdo vedle vás řekne ho, a další hi. Dělejte to tak dlouho, dokud se spontánně nerozesmějete.

Přečíst  Erotický týdenní horoskop od 14.08.2017 do 21.08.2017

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..