Čaj Pu-erh: Konec s nadváhou

Napsala | 20.07.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Čaje]Čaj Pu-erh je tradičním čajem, který se dodnes pěstuje v čínské provincii Jün-nan. Pokud ho ještě neznáte, věřte, že patří mezi nejznámější čaje. Má totiž zajímavou a tisíciletou historii a navíc je velice příznivý pro lidské tělo. Nejvíce na něm ženy ocení jeho schopnost redukovat nadbytečná kila.

Tento čaj byl známý za dob známých čínských dynastií, kde se často na císařském dvoře servíroval. V tehdejších dobách měli výsostné právo pít tento čaj pouze císaři.

Čaj se zpracovává za užití fermentace černého čaje. Pu-erh se za rok sklízí celkem třikrát, druhy tohoto čaje se nazývají podle doby ročního období, kdy byly sklizeny.

Typy sklizní mohou být Čchun-ťien, to se čaj sklízí v polovině dubna a lístky mají ještě bílá chmýří. Dalším typem je Er-šuej, tento druh čaje se sklízí mezi červencem a srpnem a slouží hlavně pro výrobu lisovaných čajů. Ku-chua poslední druh, se sklízí v září až říjnu. Z něj se vyrábí tabulkový čaj.

Tento čaj se vyskytuje celkem v jedenácti jakostních kategoriích. Ten nejkvalitnější je logicky nejdražší, ale také nejúčinnější.

Čaj je vhodné vypít poté, co se uvaří. Platí pravidlo, že na půl litru se užívá až pět lžiček čaje a louhuje se od dvou do čtyř minut. Zalívá se vodou horkou devadesáti stupňů.

Čaj Pu-erh posiluje imunitní systém, napomáhá zlepšit trávení, působí proti depresím, odhání bolesti hlavy, pomáhá při astmatu a alergiích, snižuje cukrovku a pomáhá při problémech v klimakteriu. Obsahuje i přírodní antibiotika, které léčí různá onemocnění. Navíc, napomáhá shodit přebytečná kila. Doporučuje se pít alespoň tři šálky denně po dobu jednoho měsíce.

Nepřehlédněte

Přečíst  Kouzelný nápoj jménem čaj
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..