Runová magie

Runová magieCelá runová magie je pevně spjata se severskou kulturou. Runová magie = runové znaky, které mají každý svůj specifický a magický význam. Historické příběhy pojednávají o tom, jak byly runy objeveny nejspíše šikovným kouzelníkem Odiem, který runy používal jako první při samotném kouzlení a magii.

Zvládnout celé umění a všechno společné s runovou magií není žádný jednoduchý úkol, který by jen tak každý bez přípravy a dlouhého poznávání dané kultury uměl a tyto poznatky lehce nabyl. Runová magie má celkem 24 znaků (tedy 24 znaků abecedy), které se také jinak říká takzvaná futharka. K této abecedě a všem znakům se váže řada významů a také asociací.

Co se týče znalostí a celkové správy a použití runové magie, jedná se poměrně o dlouhou cestu poznávání a učení, kterou musí člověk chtě-nechtě podstoupit. Jak již zaznělo, runová magie má 24 znaků abecedy, kdy má každý znak svůj specifický význam. Člověk, který se chce naučit runovou magii by měl být vyrovnaný sám se sebou, měl by se věnovat studiu a také meditaci. Dále by měl být dokonale trpělivý a měl by posilovat svoji mysl.

Jak sami vidíte, runová magie je zajímavá, ale velice složitá na pochopení a celkové vyznání se v jejím odvětví a runové abecedě. O runové magii se zvěstují již několik staletí různé poměry, mýty a další věci, které tento druh magie vyvracejí a jiné ho vychvalují a snaží se ho ukázat ve svém nejlepším světle.

Dodnes se dochovalo celkem více jak 5000 starých runových nápisů, které jsou považovány za první spisy a zmínky a této velice zajímavé magii. Výklady runové magie jsou také různé a je pouze na vás, jakou cestou půjdete a jakou runovou magii si zvolíte.

Kouzlo runové magie

Runová magie má svoje osobité kouzlo, které vás zajisté vtáhne do různých starých rituálů, které jsou dodnes dochovány. Rituálů u runové magie je hned několik, stejně jako je několik abeced pro výklady celé magie.

Celkově je runová magie velice zajímavé odvětví magie, které je sice velice náročné na pochopení a naučení, ale když tento prvotní v uvozovkách šok člověk zvládne - má vyhráno a runové magii doslova propadne. Vyzkoušejte runovou magii a sami uvidíte, jak se vám zalíbí a jak ji během prvního výkladu doslova propadnete.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner