Léčivé účinky křenu

KřenSprávná “babka bylinářka”, kterou rozhodně všichni znáte nejen z pohádek, by doporučila křen. Křen, jakožto věc, která má nesmírně mnoho léčivých účinků, o kterých se vám ani nezdálo. V tomto článku si křen představíme, rozdělíme a ukážeme si nějaké jeho léčivé účinky, ze kterých budete samozřejmě překvapeni.

Křen je zelenina, která má velice silnou až extrémně silnou vůni a je podobná mrkvi. Křen se používá do jídla, dokonale jídlo aromatizuje a celkově mu dodá dokonalejší chuť.


Například s oblíbenému a lehkému jídlu sushi, které pochází z Japonska se podává také křen, ale křen japonský - wasabi. Ten si buď můžete koupit jako pastu, která není tak silná a aromatická, nebo si koupit sice dražší, ale kvalitnější prášek, který smícháte s vodou a jeho účinky jsou daleko silnější.

Jak sami vidíte - druhů křenů je hned několik a stejné je to i s jeho účinky. Ze křenu se dělají velice silné, ale také účinné masně, které vám zaručeně pomohou od bolesti kloubů a zad. Ze křenu se tedy dělají mastě, které jsou stoprocentně účinné.

Další účinná věc je nastrouhaný křen, ze kterého se dělá zábal. Tedy pokud vás bolí již několik dní v krku, než brát nějaké léky, stříkat si nějaké přípravky do krku - doporučujeme udělat si zábal z nastrouhaného čerstvého křenu, který vás bolení v krku hodně rychle zbaví.

Další zajímavý způsob je inhalace křenu. Jedná se o dokonalý způsob, jak si nad čerstvě nastrouhaným křenem dokonale a hlavně rychle protáhnout dutiny. Pokud tedy máte v podzimním období rýmu a cítíte se pod psa, doporučujeme inhalovat čerstvě nastrouhaný křen, který vám doslova prožene vaše dutiny.

Způsobů použití křenu je hned několika je pouze na vás, jaké zvolíte - ve většině případů záleží hlavně na situaci, na kterou chceme právě křen použít. Pokud ho chceme inhalovat, potírat si tím bolavá a namožená místa a nebo pokud ho chcete užívat vnitřně.

Všechny způsoby použití křenu jsou léčivé, jelikož křen sám o sobě je léčivý. Pokud to chcete poznat na vlastní kůži, bude nejlepší když si ho někde v zelenině koupíte a zpracujete podle použití, které aktuálně potřebujete.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner