Vánoce: Jak se narodil Ježíšek?

By | 25.07.2020

24. prosinec je nejen dnem Štědrého dne, kdy usedá rodina pohromadě ke štědrovečerní večeři a později si dávají a rozbalují dárky, ale zároveň je i dnem, kdy se narodil malý Ježíšek. Znáte legendu, která vypráví o narození Ježíška?

Ježíšek se narodil podle biblického příběhu ve městě Betlémě. Do něj se vydali jeho rodiče Maria a Josef z domova z Nazaretu. Vydali se na dlouhou cestu. Ještě předtím než opustili Nazaret, vydal římský císař nařízení pro sčítání lidí a jejich majetku za účelem lepšího výběru daní. Aby však toto sčítání probíhalo řádně, musel se každý hlásit ve městě, odkud pocházel. Proto se vydal Josef s Marií na cestu. Tu noc, kdy do Betléma dorazili, nenašli žádný volný nocleh, a proto se rozhodli uchýlit se do salaše blízko městských bran. Zde v chlívku se narodil Ježíšek. Marie ho místo do kolébky, uložila do jesliček, které sloužili pro krmení dobytka.

Nejdříve se o narození Ježíška dozvěděli pastýři, kterým se zjevil anděl a zvěstoval jim zprávu, že se narodil spasitel. Ti se okamžitě po obdržení zprávy vydali na cestu, aby se králi poklonili. Z východu se také vydali na cestu a to tři mudrcové, na cestu jim ukazovala zářící hvězda. Tito tři mudrcové byli Tři králové a Ježíškovi přinesli dary. Těmi byla myrha, zlato a kadidlo. Herodes Veliký se také dozvěděl o narození nového krále a ze strachu o svoji korunu nechal té noci zavraždit všechny chlapce, co se narodili v Betlémě. Josef, Marie a malý Ježíšek naštěstí unikli do Egypta a zpět se vrátili po smrti Herodesa.

Nepřehlédněte:

Přečíst  Den narození – jaký vliv může mít na lidskou povahu? 16
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..