Konopné semínko

Semínko zdraví

Marihuana Možná už jste zaregistrovali, že v poslední době se stává zdravotním hitem konopné semínko, které je součástí stravy mnoha lidí. Konopné semínko obsahuje velké množství látek, které jsou důležité pro naše zdraví. Konopí jako rostlina je sama o sobě nejdokonalejší rostlinou z hlediska výživy. Kdyby se všichni stravovali celý rok pouze produkty z konopí, jako jsou listy a semena, možná by začala být o nemoci nouze. Konopné semínko se dá pít a jíst a zajistí vám tak dokonalou imunitu.

Konopné semínko pochází z tzv. technického konopí. Technické konopí je odrůda rostliny Cannabis L. Sativa. Tato rostlina pochází z Asie, kde byla vždy důležitou součástí jídelníčku. Rostlina se brzy dostala z Asie do Evropy, kde se konopné semínko také stalo součástí evropských jídelníčků. Konopné semínko bylo využíváno také v průmyslu pro technické účely. Len a konopí se ve velkém množství pěstovalo až do 19. století. Později je však vytlačila levnější zámořská bavlna.

Technické konopí však neobsahuje THC nebo ho obsahuje pouze v tak malém množství, že nemůže ovlivnit vnímání ani při konzumaci většího objemu. Konopná semínka jsou dnes už běžně k dostání v obchodech se zdravou výživou nebo v biopotravinách.

Konopné semínko obsahuje nenasycené esenciální mastné kyseliny jako je kyselina gama linoleová a kyselina olejová. Poměr mezi oběma nenasycenými kyselinami je blízký poměr jako v našem organismu. Tyto dvě kyseliny jsou důležité pro správný vývoj, fungování mozku, reprodukční systémy a metabolismus.

Konopné semínko plné vitamínů

Konopné semínko obsahuje esenciální mastné kyseliny, které mají velmi dobrý vliv na pokožku. Všechny mastné kyseliny, které konopné semínko obsahuje, jsou velmi významné pro řadu pochodů v našem organismu. Jsou také významnou součástí buněčných membrán. Pomáhají udržet hormonální rovnováhu a zabraňují poškození pokožky a lámavosti vlasů.

Konopné semínko se skládá z 25% bílkovin, z 34% cukru a z 31% tuku. Navíc obsahuje až dvacet aminokyselin. Ty jsou stavebními kameny bílkovin, které jsou nezbytné pro stavbu svalové tkáně a jsou nezbytné pro udržení zdravého imunitního systému. Konopné semínko také obsahuje chlorofyl, fytin, lecitin a kyselinu cannabidiolovou, která má silný antibakteriální účinek. Navíc obsahuje konopné semínko také vitamíny a to vitamíny skupiny B, vitamín C, E a A. Z minerálů konopné semínko obsahuje železo, hořčík, jód, zinek, chrom, vápník, fosfor, síru, stříbro, draslík a mnohé další.

Listy konopí obsahují mnoho chlorofylu a jsou silně alkalické. Přesto se dají použít do salátu nebo odšťavnit. Zkombinovat můžete čerstvou šťávu z listů konopí, jablka a konopné semínko.

Konopná semena obsahují také chlorofyl a lecitin. Neobsahují lepek, a proto jsou vhodné i pro ty, kteří trpí celiakií. Konopná semínka pomáhají tělu regenerovat a nejvíce to lze poznat na vlasech a stavu pokožky.

Konopné semínko je ideální pro aktivní sportovce. Pokud se tedy snažíte nabrat svalovou hmotu a jíte potraviny bohaté na bílkoviny, pak musíte zvýšit příjem vitamínu B6, které ve velké míře obsahuje právě konopné semínko.

Konopné semínko jako přísada do salatů
Konopné semínko obsahuje zcela kompletní bílkovinu, je tedy nejdokonalejší náhradou masa.

Konopné semínko silně podporuje imunitní systém a to zejména díky látce globulin, která zajišťuje mnoho enzymatických reakcí přímo v krevní plazmě. Pomáhá tak tělu vytvářet protilátky a chrání před útoky cizích organismů. Konopné semínko obsahuje 60% bílkovin.

Konopné semínko napomáhá regulovat cholesterol, léčí záněty a s nimi spojené chronické nemoci. Napomáhá zmírnit premenstruační syndrom, posiluje imunitní systém a pomáhá lidem trpící rakovinou, kardiovaskulárními nemocemi, problémy s ledvinami, zakrněním žláz a problémy s kůží, vlasy a nehty.

Konopné semínko napomáhá také léčit akné a AIDS. Pomáhá omladit vlasy a pleť a brání vysoušení a šupinatění pokožky. Dodává velké množství energie a podporuje růst svalové hmoty. Je také prevencí před astmatem, vředy i artritidou.

Právě živiny, které konopné semínko obsahuje, udržují správnou funkci důležitých systémů našeho organismu. Dá se tedy užívat jako prevence před chorobami. Zlepšuje dokonce i paměť, ekzémy a lupenku. Konopné semínko je doporučováno i pacientům s Parkinsonovou chorobou. Konopné semínko se používá tak, že se konzumuje naklíčené nebo namočené a přidává se do salátů i jiných jídel. Konopné semínko seženete v obchodech se zdravou výživou a dá se jíst také bez namáčení. Konopná semínka můžete konzumovat jako oříšky nebo rozmixovaná s vodou či mlékem.

Konopné semínko můžete konzumovat také jako konopný olej, který obsahuje většinu živin z konopného semínka a má léčebné účinky.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner