Jak je to s duší zvířat?

Napsala | 15.10.2013

Pejsek]Každý živý tvor má duši. Vlastně i neživé věci mají svoji osobitou duši, kterou si ve svém nitru střeží jako oko v hlavě. Jedná se o jejich niterný pocit, který má každý z nich. I věci a neživé předměty mají duši. Stejně tak jako další živé stvoření – jako jsou rostliny, květiny a samozřejmě lidé a zvířata.

Zvířata mají svoji duši o několik tříd lepší a vyvinutější, než lidé. Je to dáno z toho důvodu, že zvířecí mozek je do jisté míry hodně omezený a jednoduchý – tím pádem je i jejich duše trošku jinak uzpůsobená.

Tím pádem má i zvíře svoji city, emotivní vjemy a další osobní prožitky stejně tak, jako mají lidé. I zvířata tedy cítí lásku, strach, trápení, smutek i zlost. Tedy stejně jako my – lidé. V některých zemích lidé věří, že mají pouze muži svoji duši – ženy tedy ne. Což je velice zajímavé tvrzení, ale však není podložené žádnými důkazy, ani ničím hmatatelným.

Někteří lidé si myslí, že se jim podařilo na fotoaparát zachytit duši jejich zvířat. To je ovšem další fáma a jedná se spíše o shodu nešťastných náhod, kdy se na fotoaparátu objevil na těle zvířete nějaký “flek” či šmouha. Následně lidé známým a přátelům prezentují jejich fotografie, kde mají vidět duši jejich psa, kočky nebo dalšího jejich domácího mazlíčka. Samozřejmě se jedná pouze o pověru, ze které lidi udělají něco velkého a objevného.

Na závěr je tedy potřebné říci, že i zvířata mají svoji duši. Lidé a vědci určitých skupin tvrdí, že zvířata jsou primitivní tvorové a tak duši mít nemohou. Omyl – zvířata jsou velice inteligentní tvorové, kteří mají svoji duši, cítí lásku, bolest, trápení, ale i štěstí. Zvířata mají hodně podobnou duši jako lidé a další žijící tvorové na naši planetě Zemi. To vám potvrdí nejeden člověk.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.