Marihuana

Marihuana - Mocná droga

MarihuanaJste toho názoru, že marihuana by měla být zakázaná, nebo povolená? Je to legální? A proč dát marihuaně zelenou?

Marihuanu všichni známe pod pojmy jako je tráva, gandža, či hulení. Marihuanu si dnes oblíbila hlavně skupina mladých lidí, kteří se už vůbec netají tím, že ji kouří. Naopak se to stalo tak trochu módním hitem. Ale marihuana, či marjánka, jak se jí také říká, se kouřila vždy a nejenom to. Užívala se i jinak.

Marihuana spadá do skupiny lehkých drog. Zda drogu zlegalizovat, či ne a do jaké míry, je neustále předmětem diskuse. Marihuana je však stále droga a jako s každou drogou, i s touto se musí opatrně.

Marihuana může být pro jednoho chvíli klidu a relaxace, pro druhého však jen začátek cesty, která vede k tvrdým drogám.

Tato „bylina“ v sobě obsahuje od 0,01-2% THC. Míru určuje i to, jestli se směs skládá převážně z květů, či listů této rostliny. Listy mají látku THC obvykle nižší. Pokud se marihuana někde dlouho skladuje, účinek THC se zcela vytrácí.

Marihuana - JoingMarihuana pokud se přijímá do těla ať už pozřením, či kouřením, má na každého jedince jiný vliv. Někomu může dělat dobře, jinému vyvolává deprese. Záleží na každém jedinci, neboť každý člověk je originál a to, co zabírá na jednoho, nemusí zabírat na druhého. Marihuana proto může být jak tichý přítel, tak i nepřítel.

Často však vyvolává příjemné pocity, zvyšuje chuť k jídlu, nebo naopak utlumuje, může způsobit ospalost, ovlivnit soustředění, zvýšit tep a změnit vnímání času i prostoru. Samozřejmostí je zvětšení zorniček.

I u marihuany existuje předávkování. To potom vyvolává halucinace, nevolnost i paranoiu. Může vyvolat i psychotické případy.

Je dokázáno, že marihuana při dlouhodobém užívání poškozuje plíce, způsobuje impotenci, poruchy paměti a zánět spojivek, či hltanu. Nejsou výjimečné ani případy, kdy marihuana způsobuje duševní poruchy.

Marihuana - Zdravý pomocník

Marihuana však není jen droga, která lidem ovlivňuje myšlení. Je to i bylina, která léčí.

Marihuana - SemínkaTHC je sice látka s psychotropní mi účinky, a proto je u nás zakázaná, ale i přesto marihuanu spousta lidí doma pěstuje pro svoji vlastní potřebu, nebo ji dokonce rozdává známým. Ale ne za účelem šíření drogy, ale naopak léku. Marihuana pomáhá i na spoustu zdravotních neduhů.

I když se dnes dají koupit různé produkty obsahující konopí, léčivá látka THC je v těchto produktech obsažena opravdu po málu. Proto je lepší, si například masti a šampony doma vyrábět sami. I kvůli tomu si spousta lidí, kterým konopí pomáhá, musí marihuanu doma pěstovat.

Maximum povolených rostlinek na jednoho člověka je pět. Kdo však potřebuje konopí užívat často, musí mít rostlinek doma více, aby nemusel neustále čekat až ta či ona vyroste. A stále těmto lidem dle zákona hrozí trestní stíhání.

Jinde ve světě je užívání marihuany zcela legální a také k dostání. Marihuana je velice dobrá na léčení míchy, ženských problémů, osteoporózy, onemocnění střev, rakoviny, nemoci kůže jako je lupénka, sklerózy, Parkinsonovy choroby, Alzheimerovy choroby, i na HIV. Pomáhá také na cukrovku. Další oblasti, kde konopí pomáhá, vědci neustále zkoumají.

Z konopí jsou nejlepší masti, ale také čaje, či prášky, které se přidávají do jídla. Dělat se mohou z konopí i šampony, či gely.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner