Kineziologie II. díl: Nastolení harmonie

Lidský mozek se stává jakýmsi zapisovatelem všech našich zkušeností od samotného početí, až po současnost. Hlouběji pak zapisuje negativní či stresující situace. Terapeut tyto energetické bloky odhalí díky vyšetření a následně je může obnovit technikami, jako jsou masáže, pohyby, doteky, nebo i světelné přerušení. Změna se projevuje na zlepšení svalové reakce.

Metoda využívá ozdravných sil každého člověka a naučit se tuto metodu může každý. Nejedná se o léčitelství, ale o objektivní metodu léčení. V zahraničních zemích je tato metoda dokonce už od 60. let hrazena pojišťovnou.

Metoda byla objevena americkým chiropraktikem Georgem Goodheartem v 60. letech minulého století. Ten zjistil, že stlačování různých bodů na lidském těle pomáhá posílit různé svaly. Časem dokázal zmapovat vztah mezi 16 tlakovými body na lebce, za kolenem, nad prsní kostí a všemi hlavními svaly. Zjistil tak, že v těle je několik energetických kanálů a že existuje vztah mezi body, svaly a orgány. Energetické body nazývané meridiány se užívají i v akupunktuře. Díky jeho poznatkům se utvořilo několik kineziologických metod. Jedna z nich je metoda zvaná One Brain, která se nejvíce používá a patří také mezi nejúčinnější.

Kineziologie se postupně rozšířila i do Evropy a to díky Carol Ann Hontzové, která vedla kurzy, ale také přednášky a školení v Evropě.

Metoda užívá i poznatky tradiční asijské medicíny, která vždy uctívala jednotu ducha a těla. Slučuje i psychoterapii. Metoda se snaží harmonizovat tělo i ducha a nastolit samo-léčebný proces organismu. Navíc se tato metoda dá využít i k testování potravin, které jsou energetickým tokům v těle prospěšné, nebo které je blokují.

Metodu může využívat každý, bez rozdílů věku. Stále častěji navštěvují kineziology i malé děti. Více než 95% všech nemocí jsou psychosomatického původu. Různé poruchy, vady řeči, nemoci, ale i psychické nemoci nebo negativní pocity, jsou právě způsobeny naší psychikou a podvědomím. K odstranění těchto problémů slouží kineziologie, která tyto bloky spolehlivě najde a odblokuje.

Podmínkou však je, že pacient musí chtít spolupracovat. Pokud je pacient ochotný spolupracovat, terapeut zahájí vyšetření a následnou léčbu, která na své výsledky nenechá dlouho čekat.

Já osobně jsem kineziologii měla možnost vyzkoušet mnohokrát a musím říct, že mě nikdy nezklamala a vždy mi velice pomohla. Nejen mě, ale i mému okolí. Je však na každém, jestli se pro kineziologii, jako způsob pomoci, rozhodne, či ne.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner