Cesta k sebepoznání: Čaj Ayahuasca

By | 07.10.2020

Ayahuasca]Ayahuasca je šamanský čaj z léčivých rostlin, kteří šamani používají pro detoxikaci a psychosomatickou očistu. Jde o zážitek holistické terapie. Někteří to nazývají magickým prožitkem nebo zážitkem vnitřního učení.

Čaj z těchto bylin způsobuje stav pozměněného a zesíleného vědomí, který se dostaví po vypití nápoje z této rostliny. Způsobuje tak psychoemocionální úlevu. Psychická očista však může být doprovázena nevolností, dávením, zvracením, průjmem, pocením, třesem a dalšími průvodními jevy. Na psychologické úrovni tato bylina zesiluje veškeré pocity a vnímání a zintenzivňuje a oživuje myšlení, sebereflexi a reakci. Umocňuje vnitřní zážitek vlastní mysli.


Člověk tak může spatřit celistvý obraz částí našeho života, vztahů, potíží a problémů. To vede ke vhledu k sobě samotnému a hlubšímu porozumění vlastní realitě. Náš vnitřní svět je při tomto prožitku osvětlen a prozářen, ale také se umocňuje a rozšiřuje kapacita vědomí. Při této změně stavu vědomí, které nastane po požití byliny, přicházejí také vize, které mohou být chaotické, matoucí, živé a intenzivní a mají sloužit k tomu, aby ukázaly celistvost našeho života. Vstupy a výstupy našeho vědomí a podvědomé mysli, emocionální reakce i to, jak jsou tímto vším ovlivněny naše vztahy.

V podstatě se naše vědomí chová podobně, jako kdyby šlo o požití nějaké drogy i když se o drogu nejedná.

Staří šamani tuto bylinu užívají celá staletí k léčení duše. Jde o proces nepříjemný a bolestivý a to i po psychické stránce, ale mnoho lidem už tato metoda dokázala pomoci a vyřešit spoustu problémů.

Člověk může zakusit velmi hluboké vhledy, odkrytí svých problémů a získat pocit, že je veden. Ovšem nikdy bychom se neměli pokoušet tuto bylinu užívat doma. Vždy jde o jakýsi rituál pod vedení duchovního učitele, či mistra nebo šamana, kteří vědí, jak správně s touto bylinou naložit.

Tato bylina však není droga, neslouží jako zábava, zároveň není také všelékem a už vůbec ne relaxačním zážitkem.

Prožitek díky této bylině nám pomáhá získat více než mentální porozumění našemu životu. Pomáhá odkrýt srdeční porozumění našim situacím. Při tomto prožitku je těžké vyhnout se vlastní realitě, člověku se otevírá vnímání a vědomí a umožňuje mu zažít svou mysl celistvosti. Tato bylinka je potencionálně silnou podporou na cestě k poznání sebe sama, není efektivní, pokud se k ní přistupuje pasivním způsobem, není to nic, co by samo o sobě napravovalo problémy v nás samotných. Výborný pomocník přeměny to může být jen v případě našeho osobního odhodlání, správné motivace a záměru.

Ayahuasca pomáhá rozšířit a prohloubit známé prožitky stejně jako kapacitu vědomí, je přínosem pro jedince, kteří chtějí vědomě zkoumat život, vztahy a hledají duchovní naplnění. Této bylince se často přezdívá léčitel, usnadňuje vnitřní procesy, které mohou nastartovat fyzické změny, spirituální posun, změnu návyků nebo ústup od návykových vzorců. Bylina by měla pomoci k sebeléčbě, která uskuteční pravou transformaci.

Přečíst  Síla modlitby: Modlitba jako kouzlo
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..