Vánoce ve světě I. díl: Americké Vánoce

Napsala | 11.04.2020
SMS: VESTBA dotaz Odešlete: 903 55 60

Vánoce jsou jedním z nejdůležitějších období v roce. Vánoce slaví všichni křesťané a pečlivě se na ně na celém světě připravují.

V Americe mají věřící několik kongregací a Vánoce slaví v souladu s jejich kázáním. Mají své přesné náboženské nařízení, ale také vánoční zvyky. Amerika má i své vlastní tradice.

Slaví zde den díkuvzdání a to už na konci listopadu a tak se v tomto ročním období hodně nakupuje.

Dárky se zde rozdávají členům rodiny i přátelům a dalším, kteří poskytli danému člověku nějakou laskavost. Často se obdarovávají místo věcných darů sušenkami a obdarovávají se s nimi i sousedé.

V tomto období lidé v Americe hodně přispívají do nemocnic, sirotčinců a na různé charity. Výzdoba domácností je až příliš bohatá a často i kýčovitá.

Santa Claus

V Americe rozdává dárky známý Santa Claus a nikdo mu neřekne jinak, než Santa. Dárky naděluje 25. prosince ráno. A jak vlastně vznikl Santa Claus? Toto pojmenování vzniklo z holandského pojmenování pro sv. Nicholase – Sintaklaas. Holandští emigranti si jej přivezli s sebou do Ameriky už v 17. století, ale to Santu ještě nikdo neznal. Tehdejší Santa byl trochu jiný, jak ho známe dnes. Kouříval dýmku, měl kočár bez sobů a také nebyl v červeném a nepocházel ze Severního pólu. Až roku 1863 se tento sv. Nicholas pojmenoval Santa Claus. Dostal nové saně, oblek a soby. Vánoční večeře se skládá z pečeného krocana, husy, kachny a šunky s brusinkovou omáčkou. Jako dezert se podává dýňový koláč, biskupský chlebíček, ovocný pudink a jiné.

Každý stát v Americe je jedinečný a originální a tak se v každém slaví Vánoce trošku jinak. Například na Hawaii začínají Vánoce příjezdem Vánoční lodi, která přiváží tradiční vánoční pokrmy. A Santa se sem také dostane jedině na člunu po moři.

Přečíst  Vánoce II. díl: Barborka i lití olova

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

One thought on “Vánoce ve světě I. díl: Americké Vánoce

  1. Libuše

    Dobrý den. Prosím,mohu se zeptat,jak souvisí Vanocez se symbolem medvěda? Ozdoby ve tvaru medvěda,dekorace. Nikde jsem to nenašla. Děkuji za odpověď. Libuše.

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..