Jóga

Napsala | 19.07.2015

Proč ji cvičit?

Jóga] Jóga se nestává jen cvičením, ale také životním stylem a myšlením. Výsledky jdou vidět rychle, zbavíte se nejen bolesti zad, ale i stresu. Jóga dokonce i omlazuje a zvládnou ji i začátečníci. Ke cvičení nepotřebujete ani žádné vybavení a praktikovat ji můžete kdekoliv a kdykoliv.

Na to, jak jóga funguje na naše tělo, byla provedena i studie, která byla zaměřena na lidi začínající s jógou, kteří ji cvičili pravidelně po dobu 12 týdnů a na ty, kteří se věnují klasickému cvičení aerobního rázu. Ti, co cvičili jógu, zaznamenali pozitivní změny už po pár lekcích a zaznamenali také úbytek váhy. Také se cvičícím každý den rychle zvedl metabolismus a přitom se udržovala hladina cukru v krvi. Navíc rychle posílili obranyschopnost svého těla a zlepšil se jim celkový zdravotní stav.


Lidé, kteří cvičili jógu a měli nějaké bolesti, na které museli brát pravidelně léky, se v průběhu cvičení jógy dokázali od bolesti zad oprostit a bolest postupně odcházela sama od sebe i bez pomoci léků. Lidé často začnou cvičit jógu, když mají problémy se zády. Právě cvičení jógy jim může pomoci od vadného držení těla.

Spoustu lidí odradí cvičení zejména proto, že není lehké ho zvládnout. Ne však jóga. I když to tak nemusí vypadat na první pohled, tak hodně lidí bez zkušeností s jógou udělají pokrok i během první hodiny. Jóga není totiž jen o provádění cviků, ale také o správném dýchání, které dělá pro naše zdraví a pohodu hodně.

Jóga obličejová i hormonální

Jóga je velmi nenáročná na vybavení a pár minut jógy si můžete zacvičit kdykoliv a kdekoliv. Můžete si ráno přivstat jen kvůli tomu, abyste si zacvičili nejznámější jógový cvik Pozdrav slunci, který můžete bez problémů dělat i v hotelu na služební cestě. Jógovou pauzu si můžete dát i během dne při sezení na židli u počítače nebo v tramvaji, tam můžete aplikovat brániční cvičení.

Dokonce i dle další studie, pacienti s psychickými problémy, kteří docházeli pravidelně na jógu, podléhali méně často recidivám než ti, kteří dostávali pouze léky. Jde o pozitivní účinky pravidelných hlubokých dechových cvičení. Hluboké výdechy jsou očistné a pomáhají tělu zbavit se toxinů a nádechy zvyšují množství kyslíku, který putuje k našim svalům a orgánům. Koncentrace na správné dýchání zase pomáhá ve stresových situacích a jde o způsob relaxace.

Jóga je založena na stlačování určitých partií těla a na výdrži, kdy do nich může proudit krev. Díky józe se tak zlepší trávení, funkce kloubů a efektivně se předchází vzniku osteoporózy, cukrovky a dalších onemocnění.

Jóga existuje také v několika podobách. V posledních letech je na vzestupu obličejová jóga, tedy speciální cviky v obličeji, díky nimž zmírníte výskyt vrásek, dvojitou bradu a mnohé další. Velký úspěch u žen má i hormonální jóga, která vychází z cviků, které stimulují štítnou žlázu, vaječníky, nadledvinky a hypofýzu. Aktivuje tak tvorbu hormonů, zejména estrogenu, který stojí za mladým vzhledem i myslí.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.