Drahé kameny XXVI. díl: JASPIS / JASPER

Napsala | 22.02.2012

Jaspis]Jaspis je krásným drahým kamenem, který se odívá do barev červené, hnědé, žluté, modré, zelené, béžové, fialové a mnoho jiných a to nepočítám všechny jeho barevné kombinace.

Dodnes se vyskytuje po celém světě a vždy se užíval k nabytí krásy, štěstí, ochrany, zdraví a při pomoci s léčením.
Energie jaspisu, jeho přirazení k planetě a určení elementu je tak rozdílné, jako jeho barvy. Každé barvě náleží jiné rozdělení.

Jaspis je poměrně běžným kamenem, který vnáší klid a harmonii tam, kde chybí. Ve stresovém období nabízí oporu a pomoc. Napomáhá sjednotit mnoho aspektů života. Ochraňuje před duševními i fyzickým neštěstím. Napomáhá odehnat a pohltit negativní energii, která je proti jeho nositeli vyslána. Pomáhá přinést odvahu k naplnění různých závěrů. Přináší konec konfliktů, napomáhá zvýšit organizaci. Napomáhá podpořit představivost i rychlé rozhodnutí. Napomáhá potlačit negativní touhy i různé rozmary. Jaspis je kamenem, který pomáhá přivolat štěstí. Jaspis je kamenem, který pomáhá srovnat čakry. Každá barva jaspisu je přirazená k určité čakře.

Z hlediska léčebného využití je jaspis kamenem, který přináší energii, napomáhá při porodu zmírnit bolesti. Stimuluje trávení a napomáhá správné funkci pohlavních orgánů. Užívá se ke stimulaci oběhového systému a k prodloužení sexuální rozkoše.

Jaspis se člení dle barev:

Brekciový a červený jaspis má energii projektivní, jeho planetou je Mars a elementem oheň. Je to kámen ochrany, odráží negativní energii k tomu, kdo jí vyslal. Pomáhá uklidnit city a uzemnit energii. Pomáhá napravit nepříznivé situace. Dává na odiv půvab a krásu svého nositele. Kromě síly přináší i zdraví. Je přiřazen základní čakře. Pomáhá snížit horečky, vyčistit oběhový systém, krev, játra i cévy. Napomáhá odstranit energetické bloky.
Pestrý a skvrnitý jaspis má energii projektivní, jeho planetou je Merkur a elementem vzduch. Přináší kreativitu, prosazuje nápady svého nositele. Stimuluje imunitní systém, regeneruje tkáně a pomáhá detoxikovat tělo.

Přečíst  Máta I. díl: Léčivá chuť mentolu

Dalšími druhy jaspisu, které můžete získat, jsou:

Oceán a zelený jaspis má v sobě energii receptivní, jeho planetou je Venuše a elementem země. Napomáhá podpořit mentální a emocionální stavy druhých lidí. Pomáhá přinést rovnováhu mezi city a mysl. Napomáhá odstranit depresi. Navazuje vztahy s přírodou. Je to kámen zdraví, který má v sobě léčebné účinky, pomáhá uzdravit tělo, léčit zažívací trakt i vylučovací orgány. Pomáhá detoxikovat tělo, hojit záněty, podpořit nervový i imunitní systém. Tento druh jaspisu podporuje buněčnou regeneraci a obnovuje organismus při onemocnění rakovinou. Navozuje klidný spánek, jeho čakrou je čakra srdeční.

Hnědý jaspis i obrázkový jaspis mají energii receptivní, jeho planetou je Saturn a elementem země.

Hnědý jaspis uzemňuje, napomáhá soustředění, dokáže přinést stabilitu. Uzemňuje ty, kteří lítají v oblacích, výborně působí na geopatogenní zóny, pomáhá při meditaci, napomáhá odhalit karmické příčiny současných lidských událostí. Jeho čakrou je kořenová čakra. Pomáhá podpořit imunitní systém, detoxikuje tělo, pomáhá s kožními problémy a působí proti kouření.

Obrázkový jaspis je svázán se zemí. Jeho čakrou je kořenová čakra. Pomocí svých obrázků vypráví poselství minulosti. Na povrch vynáší potlačené city, lásku i zlost a přináší poučení. Pomáhá bojovat se strachem, čistí ledviny a stimuluje imunitní systém.

Mokait jaspis má energii receptivní, jeho planetou je Saturn a elementem země. Přináší klid, touhu po experimentech, ukazuje možnosti a výběr té správné, zmírňuje stres a nervozitu, pomáhá léčit zranění, záněty horních dýchacích cest. Pomáhá aktivovat játra, slezinu a napomáhá čistit krev.

Žlutý jaspis navozuje pozitivní myšlení i energii, porozumění a vytrvalost, učí toleranci, je to ochránce na cestách, detoxikuje tělo, pomáhá při problémech s žaludkem i střevy. Pomáhá slinivce i játrům, jeho čakrou je čakra solar plexus.
Leopard jaspis připomíná leopardí kůži, učí nás vidět věci takové, jaké jsou, i sebe samé, stimuluje imunitní systém, pomáhá při zažívání, pomáhá léčit trávicí trakt, močový měchýř, játra, ledviny i žlučník.

Dalmatin jaspis má béžovou barvu s puntíky. Uklidňuje, mírní ukvapenost a učí klidu a trpělivosti. Pomáhá sebepoznání. Napomáhá problémům s žaludkem, uklidňuje nervy a přináší zdravý spánek.

Přečíst  Anýz: Proti nadýmání a křečím
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..