Co přináší štěstí a co naopak smůlu?

Napsala | 30.08.2018

Pověrám dnes už snad nikdo nevěří, říkáte si. A přesto, všimněte si, že spousta lidí, možná nevědomky, dodržuje pověry, tradice. Minimálně máte nějaký talisman nebo něco, co vám přináší štěstí. Máte pocit, že dnes už pověrám nikdo nevěří? A jak to s nimi vlastně je? Co přináší štěstí a co naopak přinese smůlu? Víte, jak to celé je?

Báchorky, kterým se věří

Odnepaměti lidé věřili různým pověrám, báchorkám nebo povídačkám. Měli ve své blízkosti talismany, předměty, které odháněly zlé duchy a vše další. Když se rozbilo zrcadlo, znamenalo to sedm let neštěstí. Také něco podobného znáte? Co znamená štěstí a co naopak smůlu?

Co může přinést smůlu?

Jak jsme výše uvedli, rozbité zrcadlo znamená neštěstí, ale ne jen na chvíli, na dlouhých sedm let. Podobně je na tom rozsypaná sůl, tu musíte rychle přehodit přes levé rameno, čímž bude údajně smůla zažehnána. Také pátek třináctého je den, kdy se vám lepí smůla na paty a určitě vás ten den čeká hned několik katastrof. Také některá zvířata jsou označována za smůlu přinášející. Údajně, když zahouká sýček nebo sova, do rodiny přijde smrt. Podobně to má také černá kočka, která přeběhne přes cestu.

Co může přinést štěstí?

Naopak štěstí si zajistíte tím, že si sáhnete na knoflík kominíka, rozbijete nevědomky hrníček nebo cokoliv, co přinese střepy. Také magické číslo 7 je symbolem pro štěstí. Pavouka ve svém domě nevyhánějte, přinese vám totiž štěstí, když padá hvězda, rychle si musíte něco přát. Šlápnutí do výkalu znamená štěstí, rybí šupina v peněžence vám zajistí dostatek peněz na celý další rok. Z domu musíte, pro štěstí, vykročit pravou nohou a když najdete nebo dostanete čtyřlístek, štěstí vám nemine!

Přečíst  Opravdové štěstí – lze jej určit podle znamení zvěrokruhu? 2
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Určitě si přečtěte

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..